Zhineng Chi Kong

צ'י קונג לריפוי ולפיתוח הפוטנציאל האישי. הZhineng נשען על התובנה כי היקום כולו הוא תנועה אנרגטית של צ'י. המתרגל לומד להתחבר ולהפעיל את האנרגיה האישית שלו לצד הצ'י של היקום, לצורך טיפוח חיים בריאים ושמחים ושיפור היכולות האישיות.

Zhineng מבוסס על מחקר מדעי ומורכב משילוב בין לימוד והבנה של תאוריית שלושת רמות החומר (גוף, צ’י ורוח) ותרגול. מחלה, כאב, סבל ומחסור הם ביטוים לחוסר הרמוניה בזרימת הצ’י הפנימית. בשיטה עובדים עם התודעה, הצ’י והגוף, לומדים להקשיב, להרפות, לקבל להתבונן ולהניע את הצ’י לתנועה הרמונית

לZhineng כמה אפיקים שונים ומשלימים של תרגול, אשר עבודה יומיומית עליהם מביאה במהירות תועלת רבה. כל האפיקים נשענים על חיבור לאנרגיית המקור (Yuan Qi), ומלמדים את המתרגל להכיר, להתחבר אליה ולהפעילה. כתוצאה מכך, המרכז הפנימי של כל מתרגל מתחזק ונהיה יציב ומשוחרר, והוא זורם בהרמוניה עם האנרגיה המקורית של היקום.

אפיקי תרגול:

Lift Qi Up Pour Qi Down – להניף את הצ’י מעלה, למזוג את הצ’י מטה סדרה של תנועות איטיות, עדינות מדיטטביות, המלמדות את המתרגל להתארך, להתרחב ולתת –  להיפתח אל היקום. לקבל מהיקום – לאסוף את הצ’י, להתכנס ולהתרכך פנימה. התרגול מלווה בוויזואליזציה שמנחה את התודעה אל תנועת החילופין של הצ’י, ומפעילה את מרכזי ושערי האנרגיה בגוף.

תרגול הסדרה מפעיל תהליך ניקוי רעלים. מה שמיותר משתחרר, רמות המתח יורדות, התפקודים הפיזיולוגים מתאזנים והגוף מתחזק. פיתוח המיומנות לקשר עם הצ’י של היקום יוצרת יציבות רגשית, בהירות מנטלית, חיוניות וקשר חזק עם הצ’י המקורי של היקום. לומדים להשתמש בכוונה ובהכרה, בכדי לכוון את הצ’י ולהתחבר לאנרגיה הפנימית והקוסמית, יכולות פרנורמליות מתחילות להתפתח.

Body Mind Method והגרסא המקוצרת – 5 תרגילי הבסיס זהו תרגול פיזי, אינטנסיבי, מעורר וממקד, שמשפיע ומניע את הגוף כולו – השלד, מערכת העצבים, מערכת הדם, החיסון, הלימפה ואפילו המטבוליזם התאי. התרגול מעיר את הצ’י הפנימי לתנועה, פותח חסימות ומשחרר מתחים פיזיים ורגשיים.

עם התרגול, היכולת לחוש, להפעיל ולהניע את האנרגיה בגוף מתפתחת ומתבססת. השלד והשרירים נבנים מחדש, מתרככים ומתגמשים. הגוף מתחזק, היציבה מתבססת והתנועה נעשית קלילה. מערכת העצבים, הדם והלימפה ואיברי הגוף הפנימיים עוברים עיסוי עמוק המעורר את חיוניותם ותפקודם. התודעה לומדת לשהות בגוף, והיכולת להיות נוכחים ברגע מתעצמת.

 Five Hunyuan Form צלילים לאברים הפנימיים שבע עשרה צלילים, שמניעים ומאזנים את הצ’י של האברים הפנימיים. הצלילים הם דרך ישירה לריפוי האיברים הפנימיים (לב, כליות, מערכת העיכול, הכבד והריאות). בתרגול הצלילים אנחנו מתוודעים להיבטים השונים של כל איבר (פיזיולוגי, רגשי ורוחי) ולומדים להשפיע עליהם. הצלילים יוצרים ויברציות שבונות ומחזקות את האיברים הפנימיים ומעוררות את הגוף לניקוי ופינוי של המטענים שהצטברו במערכת הרגשית.

תרגול יום יומי של הצלילים הופך אותנו לאדונים של חיינו. הוא מעורר ומשיב את דפוסי האנרגיה הבריאים למערכות האיברים, ומייצר יציבות רגשית, שמאפשרת לחיות את החיים בשלווה וברוגע.

ישנן גם שיטות סטטיות יותר בהן התנועה מאוד עדינה ביחס לשיטות התנועתיות, ויש דגש על העבודה התודעתית. כל אחת מהטכניקות הללו עומדת בפני עצמה, אך ניתן לחבר אותה לכל אחד ואחד מחלקי השיטה. ככל שמתמידים בתרגול היכולת לכוון ולשנות את תנועת הצ’י באמצעות התודעה מתפתחת. לומדים להכיר את הפוטנציאל של שדה הצ’י ולהשתמש בו. כך, משתחררת מודעתו של המתרגל מכבלי המכאניות האוטומטית לחכמה אוטונומית. ·         לה צ’י – עבודה כדור של אור

·         מדיטציה בעמידה

·         מנטרות

התרגול התודעתי מטפח ומרחיב את היכולת להיות אחד ולשרות באחדות. כניסה לאחדות יוצרת חיבור לאנרגיית המקור של היקום, לחוויה בה כל צרכי הגוף מסופקים, להודיה ונתינה.

הראש הולך ונרגע, מתחילים לחוש מרווחים בין המחשבות, לומדים להתבונן במחשבות, המרחב הפנימי נפתח, לומדים לזהות את הדפוסים הפנימים שיוצרים את הכאב, היכולת להתבונן להקשיב לזהות את הצרכים והרצונות מתפתחת. אנחנו לומדים להיות מרכז פתוח: נוכחים מקשיבים לעצמנו ופתוחים וזורמים בנינוחות עם האתגרים שהחיים מזמנים.

תרגול יומי של השיטה, בהדרכת מורה מוסמך, יוצר ומאיץ תהליכי ריפוי עמוקים ושיטתיים בגוף הפיזי, הרגשי והרוחי. מסירות לתרגול, באופן עקבי ויום יומי, תוביל את התלמיד לתהליך מרתק ועוצמתי של העמקה פנימה, לנבכי גופו ונפשו – תהליך בו יפגוש ויכיר את עצמו, יתחבר לכוחות הריפוי שחבויים בו, ישפר את איכות חייו תיתכן החלמה אף ממחלות קשות.

הרשמו לרשימת התפוצה ותקבלו עדכונים שוטפים על סדנאות ותכנים חדשים שפורסמו באתר

עמוד השדרה מרידיאן ה – Dū mài 督脈

Dū mài – המרידיאן השלט אחראי על היאנג, על העוצמה של תנועת הצ’י. מייצג את כל המקומות שהיאנג פועל בהם בגוף. הוא מתפרש על כל התחנות היאנגיות ביותר בגוף וכך תומך ומחזק את היאנג בגוף. הוא תומך בכוחות העולים מהבסיס, הפרינאום ועד למוח. במילים אחרות, הוא מהווה מרכז בקרה ופיקוח לכוחות היאנג בגוף

קרא עוד »

ארמון ההון יואן צ’י

במחשבה הסינית, האיברים הפנימיים ותפקודם קשורים הדוקות גם לרגשות וליכולת לווסת אותם. האנרגיה של האיברים מתרכזת ומתאחדת לשלם אחד בגוף באיזור שנקרא ארמון ההון יואן צ’י (הצ’י המקורי). ולכן, עבודה עם האיברים הפנימיים, ובפרט עם הארמון, משולה למפגש עם פסיכולוג במסורת הסינית. דרך ההיכרות עם הארמון, אנחנו לומדים להפעיל ולחזק מרכז שבונה יציבות רגשית.

קרא עוד »

איך אוכל לעזור לך?

אני מעבירה שיעורים וסדנאות ב zhineng chi kong- במפגשים פיזיים כמו גם במפגשים מקוונים – ומציעה בנוסף גם טיפולים פרטניים, ייעוץ והדרכה בנושא צ’י קונג ורפואה סינית.

מזמינה אותך לפנות אלי בעזרת הטופס הבא. אני תמיד שמחה לקרוא ולענות לכל שאלה והצעה.

סדנאות ומפגשים

סדרת מפגשים נהדרת לאנשים שאוהבים להתאמן קרוב לטבע

טיפול בקליניקה

אפשר להיפגש לטיפול בקליניקה שלי בהררית

ליווי אישי בצ'י קונג

ליווי אישי בתהליכים של ריפוי והתפתחות בצ’י קונג

קורסים והכשרות

לומדים צ’י קונג ורפואה סינית בקלות מכל מקום

© כל הזכויות שמורות לענבל רז  |  תנאי שימוש
פיתוח האתר: WebCandy - מייצרים ב-❤ סוכריות אינטרנט  |  כתיבה ועריכה: נעם רז