צ’י קונג רפואי

הצ'י קונג הוא הענף התנועתי של הרפואה הסינית, והוא התפתח כדי לתמוך בתהליכי החלמה והתפתחות. בצ'י קונג מתרגלים מתוך אמונה שהכול אנרגיה ואנרגיה היא הכול. יוצאים מנקודת ההנחה שכדי לקיים בריאות, שמחה והגשמה עצמית, הגוף מפעיל לא רק מנגנונים של חילוף חומרים, אלא מקיים גם תחלופה של אינפורמציה ואנרגיה עם העולם שבחוץ.

באותו אופן, מחלה איננה רק מצב פיזי, שיש לטפל בו על ידי סילוק של הגורם החיצוני. מחלה היא תמיד גם מצב שבו האנרגיה בגוף כולו, או בחלק ממנו, נעה בצורה שלא משרתת את האורגניזם ואף פוגעת בתפקודו.

במדע של הצ’י קונג חקרו את הסבל, וגילו שתודעה נוכחת ושקטה יכולה להוביל לשחרור מהסבל. הבעיה, שקשה מאוד להשקיט את התודעה ולהנכיח אותה בגוף. התרגול נבנה כדי לתמוך בתודעה בדרכה הביתה, אל הגוף. לשם כך, יש לשחרר את הדפוסים הפתולוגים של האנרגיה, לשנות את התוכנית הפנימית, את התגובות האוטומטיות למה שהחיים מזמנים. ככל שיש רגעים רבים יותר של שקט, הבסיס לשינוי מתרחב ומשפיע על כל תחומי החיים – בריאות, פרנסה, יחסים, יצירתיות ועוד.

רבים מתחילים עם רצון לתקן סימפטומים, ובהמשך מבינים שחשוב להתחבר לגורם העמוק, שהוא החסימה האנרגטית שגורמת לתפקוד הלקוי רגשי, פיזי ומנטלי. בכל רגע מקשיבים פנימה ומגלים היכן האנרגיה תקועה ומתוחה, משחררים ומניעים אותה.

במקביל לתהליך הזה, חווים את התסמינים הגופניים, את המתח והאתגרים שהחיים מזמנים. לומדים לקבל את מה שיש, משנים את נקודת המבט הפנימית מייאוש, הימנעות, אשמה וקורבניות לאמונה והפעלה אקטיבית של כוחות החיים הפנימיים, שהופכים את הבלתי אפשרי לאפשרי.

הריפוי מחייב לקחת אחריות על המצב ולתרגל, אין כאן קסם. הצ’י קונג יכול לעזור רק אם האדם בוחר להשתמש בו לריפוי ומתחייב לתרגול. תרגול יום יומי הוא אתגר לרובנו. מומלץ להתחיל מזמן קצר, וכשמרגישים בנוח, ומשם להרחיב.

תפקידי כמורה הוא לתמוך בתלמידים, ולאפשר להם לבנות ולשמר תרגול יומי. לשם כך, מומלץ להגיע גם לשיעורים קבוצתיים, שכן תרגול בקבוצה מעצים את החוויה. בנוסף, אני מקיימת מפגשים פרטניים ובונה תכנית אישית שמתאימה לצרכיו ויכולתו של התלמיד.

צ’י קונג הוא לא קסם – הוא תהליך של ריפוי עצמי, לשם כך יש לבחור בו.

בשביל ריפוי צריך לתרגל. ואני כאן כדי לתמוך בתהליך.

הרשמו לרשימת התפוצה ותקבלו עדכונים שוטפים על סדנאות ותכנים חדשים שפורסמו באתר

Zhineng Chi Kong

צ’י קונג לריפוי ולפיתוח הפוטנציאל האישי. הZhineng נשען על התובנה כי היקום כולו הוא תנועה אנרגטית של צ’י. המתרגל לומד להתחבר ולהפעיל את האנרגיה האישית

קרא עוד »

שלושת ה-A

כתבה ושיעור: שלושת הA (קבלה, הפעלה והוקרה -Acceptance, Activation, Appreciation) מציעים דרך חדשה אוהבת ועמוקה לעבודה עם דפוסים וקונפליקטים ישנים. זה תרגול מתמשך של אינטגרציה וטרנספורמציה בין כל החלקים השונים שלנו.

קרא עוד »

ריטריט ביתי

הריטריט הביתי מתאים לכל מי שרוצה לייצר שגרת תרגול ביתית למטרות החלמה והתפתחות. ריפוי והתפתחות תלויים בהסכמה לאהוב ולקבל את מה שפגוע. אבל כשיש סבל נפשי וכאב פיזי, הנטייה היא להתנתק, ולהפריד אותם מעצמנו. ובלי לשים לב, להיכנס למלחמה שמטרתה מיגור והרחקה. בצ’י קונג מבינים שריפוי שלם ומלא חייב לעבור גם דרך חיבור והכלה של המקום הפגוע.

קרא עוד »

איך אוכל לעזור לך?

אני מעבירה שיעורים וסדנאות ב zhineng chi kong- במפגשים פיזיים כמו גם במפגשים מקוונים – ומציעה בנוסף גם טיפולים פרטניים, ייעוץ והדרכה בנושא צ’י קונג ורפואה סינית.

מזמינה אותך לפנות אלי בעזרת הטופס הבא. אני תמיד שמחה לקרוא ולענות לכל שאלה והצעה.

סדנאות ומפגשים

סדרת מפגשים נהדרת לאנשים שאוהבים להתאמן קרוב לטבע

טיפול בקליניקה

אפשר להיפגש לטיפול בקליניקה שלי בטבעון

ליווי אישי בצ'י קונג

ליווי אישי בתהליכים של ריפוי והתפתחות בצ’י קונג

קורסים והכשרות

לומדים צ’י קונג ורפואה סינית בקלות מכל מקום

© כל הזכויות שמורות לענבל רז  |  תנאי שימוש
פיתוח האתר: WebCandy - מייצרים ב-❤ סוכריות אינטרנט  |  כתיבה ועריכה: נעם רז