צ’י קונג – פירוש השם

המילה צ'י (QI) מתורגמת כאנרגיה, נשימה, אֵד. הסימנייה מתארת סיר שבתוכו מים וגרגרי אורז. אדים עולים מהסיר ומסמלים את הבישול צ'י גונגוהשינוי שעובר גרגר האורז.

צ’י

המילה צ’י (QI) מתורגמת כאנרגיה, נשימה, אֵד. הסימנייה מתארת סיר שבתוכו מים וגרגרי אורז. אדים עולים מהסיר ומסמלים את הבישול והשינוי שעובר גרגר האורז.

התהליך והתנועה שמתוארים בסימניה הם הצ’י, שהוא אנרגיה טהורה בעלת צורה וחסרת צורה. הצ’י המקורי הוא חסר צורה וכל התופעות ביקום הן ביטוי צורני של אותו צ’י ראשוני. הצ’י הוא הכוח הטבעי שממלא את היקום ויכול להיות בלתי נראה ומוחשי.

הצ’י מבטא ההיבט הנסתר של העולם, שאיננו נקלט בחמשת החושים ולא ניתן למדידה. זוהי נשימת היקום, אנרגיה, כוח טבעי החודר לגוף האדם ברחם, מתערבל עם נשימת העובר כדי לארוג גוף:

“הצ’י יוצר את גוף האדם,

כמו שהמים הופכים לקרח,

כך הצ’י נקרש מתגבש ליצור גוף אדם.

כאשר הקרח נמס הוא הופך למים,

כאשר אדם מת הוא חוזר להיות נשימה .

זה נקרא נשימה ממש כמו שהקרח המומס משנה שמו למים”.

功 – גונג – קונג

– כלי עבודה, עבודה.

– גיד, כוח, יכולת, השפעה.

שני חלקי הסימנייה ביחד פירושם – עבודה, מיומנות, טיפוח, תהליך של אימון ולמידה שדורש התמדה ומאמץ. הכוח והיכולת שמטפחים באמצעות התרגול.

ביחד צ’י קונג – מיומנות הנעת אנרגיית החיים

הרשמו לרשימת התפוצה ותקבלו עדכונים שוטפים על סדנאות ותכנים חדשים שפורסמו באתר

Zhineng Chi Kong

צ’י קונג לריפוי ולפיתוח הפוטנציאל האישי. הZhineng נשען על התובנה כי היקום כולו הוא תנועה אנרגטית של צ’י. המתרגל לומד להתחבר ולהפעיל את האנרגיה האישית

קרא עוד »

שלושת ה-A

כתבה ושיעור: שלושת הA (קבלה, הפעלה והוקרה -Acceptance, Activation, Appreciation) מציעים דרך חדשה אוהבת ועמוקה לעבודה עם דפוסים וקונפליקטים ישנים. זה תרגול מתמשך של אינטגרציה וטרנספורמציה בין כל החלקים השונים שלנו.

קרא עוד »

עמוד השדרה מרידיאן ה – Dū mài 督脈

Dū mài – המרידיאן השלט אחראי על היאנג, על העוצמה של תנועת הצ’י. מייצג את כל המקומות שהיאנג פועל בהם בגוף. הוא מתפרש על כל התחנות היאנגיות ביותר בגוף וכך תומך ומחזק את היאנג בגוף. הוא תומך בכוחות העולים מהבסיס, הפרינאום ועד למוח. במילים אחרות, הוא מהווה מרכז בקרה ופיקוח לכוחות היאנג בגוף

קרא עוד »

איך אוכל לעזור לך?

אני מעבירה שיעורים וסדנאות ב zhineng chi kong- במפגשים פיזיים כמו גם במפגשים מקוונים – ומציעה בנוסף גם טיפולים פרטניים, ייעוץ והדרכה בנושא צ’י קונג ורפואה סינית.

מזמינה אותך לפנות אלי בעזרת הטופס הבא. אני תמיד שמחה לקרוא ולענות לכל שאלה והצעה.

סדנאות ומפגשים

סדרת מפגשים נהדרת לאנשים שאוהבים להתאמן קרוב לטבע

טיפול בקליניקה

אפשר להיפגש לטיפול בקליניקה שלי בטבעון

ליווי אישי בצ'י קונג

ליווי אישי בתהליכים של ריפוי והתפתחות בצ’י קונג

קורסים והכשרות

לומדים צ’י קונג ורפואה סינית בקלות מכל מקום

© כל הזכויות שמורות לענבל רז  |  תנאי שימוש
פיתוח האתר: WebCandy - מייצרים ב-❤ סוכריות אינטרנט  |  כתיבה ועריכה: נעם רז