Zhineng Chi – kong היסטוריה

צ'י קונג חכמת הריפוי הוא שיטה חדשה יחסית של תרגול. מייסד האסכולה, דוקטור פאנג מינג, נולד ב- 1940, גדל והתחנך על ברכי המסורת הסינית העתיקה. הוא למד צ'י גונג, אומנויות לחימה, בודהיזם, טאואיזם וקונפוציוניזם, ואף הוכשר כרופא מערבי וכמומחה לאקופונקטורה באוניברסיטת בייג'ין. עם סיום לימודיו האקדמיים, הוא החל לעסוק ברפואה, ובמקביל תרגל אסכולות שונות של צ'י קונג וערך מחקרים על השימוש הרפואי בו.

האפשרות להיחשף למגוון של מסורות צ’י קונג, וללמוד כל אחת מהן ברצינות וביסודיות מפי מאסטר, הפכה לאפשרית רק במאה העשרים. עד אז, ולאורך אלפי שנים, הידע שצברה כל מסורת הועבר בסודי סודות לבני המשפחה ולמי שהתחייב באופן בלעדי לתרגול. במילים אחרות, לד”ר פאנג ניצל את ההזדמנות החדשה ויוצאת הדופן לייצר פרספקטיבה רחבה ומעמיקה על התרגולים השונים שהיו נפוצים בסין באותה התקופה.

לאחר כעשרים שנה של לימוד, חקירה וטיפול בחולים, תמצת פאנג את הידע שרכש לשיטת ריפוי מקיפה –  צ’י קונג חכמת הריפוי – Zhineng– Wisdome Healing Qi kong . השיטה משלבת את הידע הסיני והמערבי הנרחב שלו לצד הניסיון שצבר בשיטות תרגול, לכדי צ’י eונג של ריפוי וטיפוח עצמי המתאים לעולם של ימינו.

דוקטור פאנג יסד ב-1991 בית חולים לריפוי ללא תרופות (Huaxia  Zhineng Qi kong Centre). המטופלים בבית החולים עברו חודש אינטנסיבי של תרגול Zhineng Qikong. הם נבדקו עם הגעתם ועזיבתם, בכדי לאמוד את השינוי במצבם. במהלך עשר שנות פעילות בית החולים שהו בו יותר מ- 300,000 מטופלים. אלו שהצליחו להתמסר לתרגול – עברו תהליך של ריפוי ששיפר את איכות חייהם, ואף הביא להחלמה מלאה. ב – 2001 סגרו השלטונות הסינים את שערי בית החולים, המורים שלימדו תחת שרביטו של פאנג, נפוצו והקימו מרכזים להוראת השיטה ברחבי העולם.

במאי 2014, יזמה משפחת אורן את הגעתו של המורה הראשון לשיטה לארץ – מינג טונג. זו הייתה יריית הפתיחה של פרויקט פילנתרופי, במסגרתו הוקם גם מרכז לריפוי, התחדשות ותמיכה בתהליכי הבראה באמצעות צ’י קונג. מאז מגיעים לישראל מורים רבים וטובים שעבדו עם ד”ר פאנג בבית החולים ללא תרופות.

בשש השנים האחרונות התפתחה בישראל קהילה ענפה של מתרגלים שהולכת וגדלה, מורים שונים מגיעים ומעבירים סדנאות בארץ, תלמידים רבים נוסעים לריטריטים בסין. במקביל יש יותר מורים ישראלים לשיטה. בימי הקורונה נפתחה אופציית הזום  

הרשמו לרשימת התפוצה ותקבלו עדכונים שוטפים על סדנאות ותכנים חדשים שפורסמו באתר

עמוד השדרה מרידיאן ה – Dū mài 督脈

Dū mài – המרידיאן השלט אחראי על היאנג, על העוצמה של תנועת הצ’י. מייצג את כל המקומות שהיאנג פועל בהם בגוף. הוא מתפרש על כל התחנות היאנגיות ביותר בגוף וכך תומך ומחזק את היאנג בגוף. הוא תומך בכוחות העולים מהבסיס, הפרינאום ועד למוח. במילים אחרות, הוא מהווה מרכז בקרה ופיקוח לכוחות היאנג בגוף

קרא עוד »

ארמון ההון יואן צ’י

במחשבה הסינית, האיברים הפנימיים ותפקודם קשורים הדוקות גם לרגשות וליכולת לווסת אותם. האנרגיה של האיברים מתרכזת ומתאחדת לשלם אחד בגוף באיזור שנקרא ארמון ההון יואן צ’י (הצ’י המקורי). ולכן, עבודה עם האיברים הפנימיים, ובפרט עם הארמון, משולה למפגש עם פסיכולוג במסורת הסינית. דרך ההיכרות עם הארמון, אנחנו לומדים להפעיל ולחזק מרכז שבונה יציבות רגשית.

קרא עוד »

איך אוכל לעזור לך?

אני מעבירה שיעורים וסדנאות ב zhineng chi kong- במפגשים פיזיים כמו גם במפגשים מקוונים – ומציעה בנוסף גם טיפולים פרטניים, ייעוץ והדרכה בנושא צ’י קונג ורפואה סינית.

מזמינה אותך לפנות אלי בעזרת הטופס הבא. אני תמיד שמחה לקרוא ולענות לכל שאלה והצעה.

סדנאות ומפגשים

סדרת מפגשים נהדרת לאנשים שאוהבים להתאמן קרוב לטבע

טיפול בקליניקה

אפשר להיפגש לטיפול בקליניקה שלי בהררית

ליווי אישי בצ'י קונג

ליווי אישי בתהליכים של ריפוי והתפתחות בצ’י קונג

קורסים והכשרות

לומדים צ’י קונג ורפואה סינית בקלות מכל מקום

© כל הזכויות שמורות לענבל רז  |  תנאי שימוש
פיתוח האתר: WebCandy - מייצרים ב-❤ סוכריות אינטרנט  |  כתיבה ועריכה: נעם רז