עבודה רגשית

קיימות כיום גישות שונות, מהן עתיקות כמו הרפואה הסינית, ומהן מודרניות כמו זרמים מסוימים בפסיכולוגיה, המדגישות את הקשר בין הגוף לנפש. כאשר אנו מכירים בקשר ההדדי בין הגוף והנפש, ניתן להתבונן בתהליכים נפשיים בהקשר הגופני והאנרגטי שלהם. הרפואה הסינית והצ'י גונג רואים בזרימת המודעות, זרימה של אנרגיה הקשורה לגוף. המישור האנרגטי והמישור הרגשי הנם ממדים שונים של אותו שלם.

כל עוד אנחנו נעים בין הרגשות השונים, החיובים והשלילים, ולא מתקבעים על רגש מסוים, הגוף משמר את בריאותו וחוסנו. המחלות מתחילות במקום שבו אין תנועה, ורגשות מסוימים הופכים לדומיננטיים בחיינו. טיב ואיכות זרימת האנרגיה, עוצמתה והחופש שבו היא זורמת, הינן, למעשה, שיקוף של המצב הרגשי והגופני של האדם.

מצבים של חסימה רגשית, הדחקה, התפרצויות רגשיות ועוד, הם ביטויים של חסימה או חוסר איזון בזרימת האנרגיה. טראומות רגשיות, אם בילדות, ואם בגילאים מאוחרים, מביאות לחסימה בזרימת האנרגיה הרגשית, ומונעות מן האדם למצות את הפוטנציאל הטמון בו לאושר, לזרימה וליצירתיות.

לכן, חיבור לרגשות ושחרור שלהן מהווה חלק חשוב בכל תהליך ריפוי. התמרה של הרגשות החולים והמגבילים (פחד, חרדה עצב וכו’) לרגשות חיובים (אהבה, שמחה, יצירתיות וכו’) פותחת ומניעה את זרימת אנרגיית החיים. גם אם מקור המחלה אינו רגשי, רגשות שלילים מקשים על ההחלמה. כשמצליחים להתמיר אותם, קל יותר להתמסר לתהליך הריפוי.

תרגול צ’י קונג מוכר במסורת הסינית כאמצעי אידיאלי לאיזון וחיזוק האנרגיה הרגשית. בעקבות התרגול, רמת האנרגיה בגוף מתחילה להתחזק ומביאה לפתיחת חסימות. הפתיחה משחררת אנרגיה רגשית מודחקת, ויכולה להעלות זיכרונות וחוויות פיזיות שהודחקו. לאחר תהליך השחרור, שיכול להיות לא קל ואף קשה רגשית, יחוש האדם זרימה, שחרור, שמחה, יצירתיות ורצון לעשיה.

ב”צ’יקונג חכמת הריפוי” יש טכניקה, יוצאת דופן, לעבודה עם עומסים רגשים – לעזוב את הסיפור המנטלי שמתלווה לבעיה, באמצעות הרפיה לתוך הגוף, אל המקומות החלשים והתקועים בהם הצטבר המתח במהלך החיים. שם, מקבלים את כל מה שמרגישים מעבר לקונספטים, תיוגים, מצבים, סיפורים, מעבר לטוב/רע, צריך/לא צריך.

בתהליך הקבלה עולים וצפים רגשות שליליים. חשוב מאוד לא להדחיק אותם. לוותר על המחשבה שרגש זה או אחר מזיק לי. אמנם, הרצון להעלים את הרגש השלילי הוא טבעי, אבל הוא לא מקדם את השחרור שלו. הרגשות השונים הם ביטויים טבעיים לתנועת האנרגיה הפנימית שלנו. חלק חשוב בתהליך הריפוי הוא לקבל את המצב, לטוב ולרע. אבל איך מקבלים? באיזו דרך? ההצעה היא לקבל מהלב באהבה ובחמלה. לנסות לקבל את כל התחושות, הרגשות והחוויות שעולים מתוכנו, את הרגע, את מה שיש בו, לא משנה אם טוב או רע. במקום להילחם במצב – להרפות לתוכו, להגיד כן למה שהחיים מביאים.

אנחנו מנסים לקבל את החיים ללא התנגדות, התקרבנות, שיפוטיות וציפיות היוצרים מתח – כיווץ אנרגטי. קבלה של התמונה הגדולה מעבר לפרטים. תהליך השחרור מוביל לבחירה חופשית – כיצד אני רוצה לנהל את חיי, לחוות, ליצור להרגיש.

באמצעות התרגול הגופני והצלילים המרפאים מפעילים ומניעים את האנרגיה הפנימית לשחרור העקבות שהחיים הותירו בנו. התרגול מתחיל מתוך רצון לשינוי, לריפוי. מתוך רצון זה נובעת המסירות לתרגול, השקעה של זמן ואנרגיה בשילוב עם תרגול נכון, תביא לשיפור משמעותי בכל תחומי החיים.

הרשמו לרשימת התפוצה ותקבלו עדכונים שוטפים על סדנאות ותכנים חדשים שפורסמו באתר

Zhineng Chi Kong

צ’י קונג לריפוי ולפיתוח הפוטנציאל האישי. הZhineng נשען על התובנה כי היקום כולו הוא תנועה אנרגטית של צ’י. המתרגל לומד להתחבר ולהפעיל את האנרגיה האישית

קרא עוד »

שלושת ה-A

כתבה ושיעור: שלושת הA (קבלה, הפעלה והוקרה -Acceptance, Activation, Appreciation) מציעים דרך חדשה אוהבת ועמוקה לעבודה עם דפוסים וקונפליקטים ישנים. זה תרגול מתמשך של אינטגרציה וטרנספורמציה בין כל החלקים השונים שלנו.

קרא עוד »

עמוד השדרה מרידיאן ה – Dū mài 督脈

Dū mài – המרידיאן השלט אחראי על היאנג, על העוצמה של תנועת הצ’י. מייצג את כל המקומות שהיאנג פועל בהם בגוף. הוא מתפרש על כל התחנות היאנגיות ביותר בגוף וכך תומך ומחזק את היאנג בגוף. הוא תומך בכוחות העולים מהבסיס, הפרינאום ועד למוח. במילים אחרות, הוא מהווה מרכז בקרה ופיקוח לכוחות היאנג בגוף

קרא עוד »

איך אוכל לעזור לך?

אני מעבירה שיעורים וסדנאות ב zhineng chi kong- במפגשים פיזיים כמו גם במפגשים מקוונים – ומציעה בנוסף גם טיפולים פרטניים, ייעוץ והדרכה בנושא צ’י קונג ורפואה סינית.

מזמינה אותך לפנות אלי בעזרת הטופס הבא. אני תמיד שמחה לקרוא ולענות לכל שאלה והצעה.

סדנאות ומפגשים

סדרת מפגשים נהדרת לאנשים שאוהבים להתאמן קרוב לטבע

טיפול בקליניקה

אפשר להיפגש לטיפול בקליניקה שלי בטבעון

ליווי אישי בצ'י קונג

ליווי אישי בתהליכים של ריפוי והתפתחות בצ’י קונג

קורסים והכשרות

לומדים צ’י קונג ורפואה סינית בקלות מכל מקום

© כל הזכויות שמורות לענבל רז  |  תנאי שימוש
פיתוח האתר: WebCandy - מייצרים ב-❤ סוכריות אינטרנט  |  כתיבה ועריכה: נעם רז