הטיפול ברפואה סינית

הרפואה הסינית היא רפואה עתיקה הכוללת מגוון שיטות טיפול - דיקור, צמחי מרפא, מגע, תזונה וצ'י eונג. הרפואה הסינית ייחודית בכך שהיא מדגישה את חשיבותו של אורח החיים הבריא ורואה באדם שלם שמורכב מגוף, רגש ורוח. זו דרך נהדרת לטיפול בבעיות מכל הסוגים. התוצאות המתקבלות מובילות לשיפור ניכר בבריאות הפיזית והרגשית ומורגשות לטווח ארוך.

הטיפול ברפואה הסינית מבוסס על ההנחה כי זרימה של אנרגיה, תנועה חופשית של צ’י, מהווה בסיס הכרחי לאיכות חיים ובריאות. בגוף יש רשת מסלולים פנימית וחיצונית של תנועה אנרגטית, המכונה גם מערכת המרידיאנים. באמצעות המרידיאנים מועבר מידע מהאברים הפנימיים לכל המערכות והתאים. כל מרידיאן מניע את האנרגיה שעוברת בו באופן ייחודי ומחובר לאיבר ולרקמות פנימיות, לעור, לגפיים וליקום. 

על פני הרשת החיצונית של המרידיאניים פזורות 365 נקודות דיקור. כל נקודה היא שער להשפעה על תנועת האנרגיה בגוף. כל נקודה משפיעה באופן ייחודי על זרימת האנרגיה הפנימית, בהתאם למערכת הקשרים שמקיימת עם המרידיאניים השונים.

הזרימה החופשית והמאוזנת של האנרגיה משפיעה ומושפעת מהמצב הפיזי והנפשי של האדם, כמו גם מהאקלים, התזונה ואורח החיים. כאשר האנרגיה זורמת במרידיאניים באופן חופשי, האדם מרגיש חזק, חיוני בריא ושמח. כאשר נחלשת זרימת האנרגיה במרידיאן תיתכן בעיה בחלק החיצוני של המסלול שלו, או חולשת וירידה בתפקוד באיבר הפנימי הקשור אליו. במקרים בהם זרימת האנרגיה במרידיאן נחסמת, עשוי להיווצר כאב, והאיבר הפנימי יסבול מזרימה לא תקינה של אנרגיה, שתגרום לפגיעה בתפקוד, ואף למחלה.

השיבושים האנרגטיים האלו נוצרים מסיבות רבות כמו הרגלי תזונה לא תקינים, חוסר תנועה או תנועה לא נכונה, מזג אוויר, תרופות, חשיפה לחומרים רעילים, רגשות שליליים, נטיות אישיות, תורשתיות ועוד.

בעזרת דיקור, החדרת מחטים עדינות לנקודות הנמצאות על מסלולי הזרימה של האנרגיה, יכול המטפל להשפיע על תנועת האנרגיהולהשיב את הזרימה למצב הרמוני.

בדיקור, מטרת הטיפול היא הזנת האיברים הפנימיים ושיקום זרימת האנרגיה במרידיאניים. ניתן להשתמש בדיקור לריפוי מחלות ספציפיות וכאבים וגם כטיפול מונע, שמטרתו חיזוק הנפש ושיפור חוסנו ועמידותו של הגוף בפני מחלות.

כיצד מתבצע הטיפול 

טיפול אורך כשעה. הוא מתחיל בשיחה ותשאול קצר על המצב והשינויים שחלו מאז הטיפול האחרון. עם סיום השיחה, המטופל נשכב על המיטה, ואני מאזינה לדופק כדי להבין ולאפיין את זרימת האנרגיה בגוף. הקשיבות למצב האנרגטי ברגע הנוכחי מאפשר לי לבחור נקודות דיקור שיאזנו ויחזקו את המטופל.

בדיקור, אני משתמשת במחטים דקות, סטריליות, חד- פעמיות, העשויות מפלדת אל- חלד. המחטים דקות יותר ממחטי מזרק, ואינן מכילות חומר. לאחר הכנסת המחטים, המטופל נח בשכיבה במשך 21 דקות במנוחה. הדיקור אינו כואב, אך מורגש. התחושה סביב המחט יכולה להיות דומה לזרם קל ועדין, כעין הקרנה בכיוון המרידיאן. תחושה זו נמשכת לפרק זמן קצר.

במהלך המנוחה, אני מטפלת במגע אנרגטי עדין, באמצעות הנחת כפות הידיים על מקומות שונים בגופו של המטופל.וכך, אני מעצימה את זרימת הצ’י שהמחטים יוצרות.

לאחר שאני מוציאה את המחטים, אני משוחחת שוב עם המטופל. יחד, אנחנו מסכמים את החוויה, ובמקרה הצורך אני מוסרת הנחיות להתנהלות תומכת עד למפגש הבא. ברוב המקרים, המטופל מסיים את הטיפול בתחושת נינוחות ושלווה.

תדירות ומשך הטיפול תלויה באופי הבעיה ובמצב המטופל. רק לאחר מספר פגישות, ניתן להעריך את משך הטיפול, תדירות הפגישות והצפי לתהליך ההחלמה. חשוב לציין, כי מאחר וכל מטופל מגיב אחרת לטיפול, קשה להעריך או לצפות את המשך המדויק של התהליך. עם זאת, באופן כללי, ככל שהבעיה קיימת זמן רב יותר, משך הטיפול יהיה ארוך יותר.

הרשמו לרשימת התפוצה ותקבלו עדכונים שוטפים על סדנאות ותכנים חדשים שפורסמו באתר

עמוד השדרה מרידיאן ה – Dū mài 督脈

Dū mài – המרידיאן השלט אחראי על היאנג, על העוצמה של תנועת הצ’י. מייצג את כל המקומות שהיאנג פועל בהם בגוף. הוא מתפרש על כל התחנות היאנגיות ביותר בגוף וכך תומך ומחזק את היאנג בגוף. הוא תומך בכוחות העולים מהבסיס, הפרינאום ועד למוח. במילים אחרות, הוא מהווה מרכז בקרה ופיקוח לכוחות היאנג בגוף

קרא עוד »

ארמון ההון יואן צ’י

במחשבה הסינית, האיברים הפנימיים ותפקודם קשורים הדוקות גם לרגשות וליכולת לווסת אותם. האנרגיה של האיברים מתרכזת ומתאחדת לשלם אחד בגוף באיזור שנקרא ארמון ההון יואן צ’י (הצ’י המקורי). ולכן, עבודה עם האיברים הפנימיים, ובפרט עם הארמון, משולה למפגש עם פסיכולוג במסורת הסינית. דרך ההיכרות עם הארמון, אנחנו לומדים להפעיל ולחזק מרכז שבונה יציבות רגשית.

קרא עוד »

איך אוכל לעזור לך?

אני מעבירה שיעורים וסדנאות ב zhineng chi kong- במפגשים פיזיים כמו גם במפגשים מקוונים – ומציעה בנוסף גם טיפולים פרטניים, ייעוץ והדרכה בנושא צ’י קונג ורפואה סינית.

מזמינה אותך לפנות אלי בעזרת הטופס הבא. אני תמיד שמחה לקרוא ולענות לכל שאלה והצעה.

סדנאות ומפגשים

סדרת מפגשים נהדרת לאנשים שאוהבים להתאמן קרוב לטבע

טיפול בקליניקה

אפשר להיפגש לטיפול בקליניקה שלי בהררית

ליווי אישי בצ'י קונג

ליווי אישי בתהליכים של ריפוי והתפתחות בצ’י קונג

קורסים והכשרות

לומדים צ’י קונג ורפואה סינית בקלות מכל מקום

© כל הזכויות שמורות לענבל רז  |  תנאי שימוש
פיתוח האתר: WebCandy - מייצרים ב-❤ סוכריות אינטרנט  |  כתיבה ועריכה: נעם רז