Yuan Chi – אנרגיית מקור

ב - Zhineng צ'י קונג מתחברים ומפעילים שדה צ'י לריפוי והתפתחות. השדה מורכב מאנרגיית מקור בלתי נראית, Yuan Qi. ככל שמעמיקים בתרגול, מתחדדת התחושה הפיזית של האנרגיה. בהמשך החוויה מתרחבת וכוללת את התמונה השלמה, שהצי הוא רק אחד ממרכיביה. תמונה של גוף, תודעה ואנרגיה.

מה זה Yuan qi ?

אחת מהדרכים להבין את משמעות המושגים הסינים היא לפנות אל הסימניות המכילות את תמצית הרעיון שאותו הן מייצגות. המבנה של הסימניות ממחיש את מהלך הרעיון שהן מביעות. בואו נתבונן בסימניות של Yuan Qi    

    Yuan Origin                                                              

  הקו העליון’ מייצג את השמיים, את חוקי השמיים.    מתחת אדם.

כלומר, אנרגיה משמיים שנושאת בתוכה את חוקי השמיים וחודרת לאדם, המיסתורין שמגיע מהשמיים ומהווה בסיס לחיים. בעיבור, יואן צ’י יורד משמיים, נכנס לתוך תמהיל ההורים: יין – ביציית, יאנג – זרע כדי ליצור אדם חדש. כאן מתחילה ההנעה בחומר בצורה במבנה, בנגלה – לתוך הגורל, החוקיות של השושלת, נכנס האימפולס של התנועה.

הסימנייה השנייה מתארת את היואן שהוא חלק מהתפקוד היום יומי שלנו    Yuan Source                                                                                                                    

  厂 – מצוק – מעין בהרים  – מים

חיבור חלקי הסימנייה משמעו: אנרגיית מקור כנביעת מים זכים וצלולים בהרים, שמהווה תבנית לתפקודי החיים. הצ’י האישי של כל אדם הוא שילוב בין הפרסונלי- גנטיקה ומהלך החיים, לא-פרסונלי – עיקרון התנועה אוניברסלי. 

אנרגית המקור, שמבוטאת בסימנייה זו, נאצרת בכליות, Ming Men ובדאן טיאן התחתון, והיא מהווה בסיס לכל תפקודי החיים. לכן היא נקראת גם אנרגיית החיים. כשהיואן צ’י שופע, יש הפצה והזנה טובה שלו בגוף. כתוצאה מכך, יש הרמוניה פנימית, ומחוללי מחלה חיצוניים לא מצליחים לחדור פנימה.  

יש שני ביטוים ל  yuan chi – המקור כעיקרון והמקור כתבנית. המקור לכל, ממנו נוצרו כל הצורות וחסרי הצורות ממשיך להתקיים גם בהווה. המידע של אנרגיית המקור קשור לפוטנציאל, שגלום בחסר הצורה בכל רגע, ותחת תנאים מסוימים הוא מתממש ומקבל ביטוי צורני.

ב Zhineng לומדים להכיר, לחוש ולהפעיל את אנרגיית המקור. מאחר וזו האנרגיה הבסיסית  והטהורה ביותר של היקום, בכל פעם שאנחנו מפעילים אותה אנחנו חוזרים אל הבסיס ופותחים בפנינו את כל האפשרויות. 

 אפשר להזין את Yuan chi רק בתנועה. לכן, הנעה של מינג מן והרמה של Hui yin בזמן תרגול היא תהליך של תיאום וסיגול הצ’י, שמטרתו להפעיל את Yuan chi. ככל שמניעים יותר את המינג מן מפעילים יותר Yuan chi. לכן, גם כשיש נוקשות או חוסר תחושה, מומלץ להתמקד בהפעלה של האזור, אפילו עם הדמיון.

 

מטרת התרגול – גוף שופע בצ’י ומיזוג עם השדה. לשם כך כליות ומינג מן שופעים ב  Yuan chi. מינג מן הוא מרכז הגוף ומרכז היקום. אפשר לדמות אותו כאגם ואת כל חלקי הגוף והמרידיאניים כנהרות שנשפכים אליו. כשהאגם מלא גם הנהרות מלאים. תרגול הסדרה “להניף את הצ’י מעלה למזוג את הצ’י מטה” מחבר אל ה – Yuan chi שבגוף וביקום. לומדים להניע את האנרגיה אנרגיית המקור שמזינה, חודרת ומביאה אפשרויות חדשות לתנועה הרמונית.

 

הרשמו לרשימת התפוצה ותקבלו עדכונים שוטפים על סדנאות ותכנים חדשים שפורסמו באתר

Zhineng Chi Kong

צ’י קונג לריפוי ולפיתוח הפוטנציאל האישי. הZhineng נשען על התובנה כי היקום כולו הוא תנועה אנרגטית של צ’י. המתרגל לומד להתחבר ולהפעיל את האנרגיה האישית

קרא עוד »

שלושת ה-A

כתבה ושיעור: שלושת הA (קבלה, הפעלה והוקרה -Acceptance, Activation, Appreciation) מציעים דרך חדשה אוהבת ועמוקה לעבודה עם דפוסים וקונפליקטים ישנים. זה תרגול מתמשך של אינטגרציה וטרנספורמציה בין כל החלקים השונים שלנו.

קרא עוד »

עמוד השדרה מרידיאן ה – Dū mài 督脈

Dū mài – המרידיאן השלט אחראי על היאנג, על העוצמה של תנועת הצ’י. מייצג את כל המקומות שהיאנג פועל בהם בגוף. הוא מתפרש על כל התחנות היאנגיות ביותר בגוף וכך תומך ומחזק את היאנג בגוף. הוא תומך בכוחות העולים מהבסיס, הפרינאום ועד למוח. במילים אחרות, הוא מהווה מרכז בקרה ופיקוח לכוחות היאנג בגוף

קרא עוד »

איך אוכל לעזור לך?

אני מעבירה שיעורים וסדנאות ב zhineng chi kong- במפגשים פיזיים כמו גם במפגשים מקוונים – ומציעה בנוסף גם טיפולים פרטניים, ייעוץ והדרכה בנושא צ’י קונג ורפואה סינית.

מזמינה אותך לפנות אלי בעזרת הטופס הבא. אני תמיד שמחה לקרוא ולענות לכל שאלה והצעה.

סדנאות ומפגשים

סדרת מפגשים נהדרת לאנשים שאוהבים להתאמן קרוב לטבע

טיפול בקליניקה

אפשר להיפגש לטיפול בקליניקה שלי בטבעון

ליווי אישי בצ'י קונג

ליווי אישי בתהליכים של ריפוי והתפתחות בצ’י קונג

קורסים והכשרות

לומדים צ’י קונג ורפואה סינית בקלות מכל מקום

© כל הזכויות שמורות לענבל רז  |  תנאי שימוש
פיתוח האתר: WebCandy - מייצרים ב-❤ סוכריות אינטרנט  |  כתיבה ועריכה: נעם רז