混元靈通 – Hùn Yuán Líng Tōng

שיעור מוקלט + כתבה המנטרה של התמצית מלווה אותי בשנים האחרונות כמקור לתמיכה והרגעה, חיבור למשאבים הטבעיים שבתוכי וביקום. רציתי לחלוק איתכם מהניסיון וההבנה שלי.

מנטרה, היא כלי לעבודה פנימית – תודעתית, שהתפתח במזרח. צ’נטינג ממקד את התודעה במנטרה במדיטציה, מאמן ומשקיט את המחשבות. תנודות גלי הקול מפעילות את תנועת הצ’י בגוף ופותחות חסימות אנרגטיות. המילים/צלילים של המנטרה מטמיעים אינפורמציה חיובית אל תוך הגוף. צ’נטינג מהרמן את תנועת האנרגיה בגוף, ותומך בשחרור דפוסים ותבניות חשיבה מגבילות.

 Hùn Yuán Líng Tōng היא המנטרה המרכזית בג’יננג, והיא מבטאת את תמצית השיטה בארבע מילים. כשהתוודעתי אליה, הוקסמתי מהעוצמה שטמונה בה, ולקחתי על עצמי לתרגל אותה באופן יום יומי, כמה שיותר. מאז המנטרה מלווה אותי, מהווה מקור לתמיכה ולהשראה עבורי. אשמח שהכתוב והשיעור המצורף יפתחו את האפשרות לצ’נטינג שלה ולהפעלת הקסמים באמצעותה עבורכם.

המנטרה של התמצית, מתחברת ומפעילה את המהות העמוקה של Zhineng צ’י קונג: הפעימה, המבנה האנרגטי הבסיסי – הון יואן צ’י. דרך ויברציה מועברת הברכה, הכוח העמוק של השיטה – כל האנרגיה הקולקטיבית והמצטברת שהפעילו המתרגלים במסורות השונות שתרגלו אנרגטיקה ואלכימיה פנימית, מהעבר הרחוק ועד לד”ר פאנג והמורים שהכשיר. המנטרה אוצרת בתוכה סוד קדום, עוצמה. 

על מנת שנוכל להפעיל בצורה מודעת את הרובד האינפורמטיבי – המידע שטמון במנטרה, עלינו להכיר את המשמעות העמוקה של המילים הסיניות, המרכיבות את המנטרה.

混 – Hùn – כאוס ואינטגרציה

שני פירושים פרדוקסליים למילה, הדואליות חוזרת בשפה הסינית הרבה פעמים ומחדדת את הדואליות שבחיים.

1. כאוס – הקיום האבסולוטי, לפני כל מבנה וסדר יש כאוס, הכול מעורבב ללא הבחנה. זו הראשית וגם המקום לשוב אליו כדי ליצור משהו חדש. חלק חשוב בכל תהליך ריפוי.  שתי אנלוגיות  – הסדר שעולה מתוך הכאוס, הפוטנציאל של הצורות שטרם הגיעו.

 אנרגית מקור טהורה, קיום חסר צורה, כאוטי. 

2. אינטגרציה, חיבור, תקשורת בין שני ניגודים שמולידה תופעה חדשה. החיים כתהליך של מפגש – חיבור – יצירה.

הון, אם כן, האחדות של היקום, הראשית של הדברים, מצב ללא ניגודים שבתוכו הכל מתאחד ומותמר. תהליך שבו משחררים את ההפרדות, הסדר, הצורה, הזהויות, המבנים הישנים. נכנסים למקום חדש, שלם ללא הפרדה, מכאן יכולות לעלות צורות חדשות

Yuán מקור ואחדות

  1. מקור, המקור של כל התופעות. מצב ראשוני, קשור לממד הזמן ומעבר לזמן.    
  2. אחדות שלמות הקיום הכולי של כל מה שיש לו צורה ומה שאין לו צורה. ממד המרחב, החלל שבו התהליכים מתקיימים, המורכבות של היקום כולו. הבנה של מורכבות הקיום מעבר לקונספטים.

הבסיס של כל הדברים אחד – אותה אנרגיה נמצאת בכל והמקור לכל. לכן, המקור הוא אחדות, כוליות. בתרגול, מתמזגים עם הצ’י המקורי של היקום והופכים לאחד.

Hun Yuan – תהליך של אינטגרציה, איחוד, חזרה לשלם. בו בזמן, החוויה של המקור האחד שמתגלם בכל התופעות המרובות ששונות זו מזו. אנרגית מקור מחברת את כל החיים ומזינה אותם. מצב “בראשיתי” של היקום. הון יואן צ’י הוא הרמה העמוקה המקורית והבסיסית ביותר של כוח החיים – צ’י.

Líng – חי ומועיל בצורה ספונטנית – האני האמיתי – True self

Líng, ביעילות רבה – אנרגית מקור טהורה, חיה, פועלת בכל הנברא ובכל התופעות בספונטניות.  Líng הוא איכות של צ’י ותנועה, זרימה הרמונית, ללא מאמץ, גבולות או מגבלות. בתרגול לומדים לחוש בצ’י, לחדור לתוכו, להפעיל, למזג ולשזור את ההון יואן צ’י של היקום עם הצ’י הפנימי.

היעילות של השיטה תלויה ביכולת שלנו, המתרגלים להתמזג ולהתאחד עם שפע האנרגיה הטהורה שביקום. ככל שהתודעה צלולה ובהירה יותר והלב פתוח היכולת לקבל ולשלוח אינפורמציה מתפתחת. התודעה חודרת מבעד לשכבות ולרקמות של היקום והגוף ומביאה הון יואן צ’י: ריפוי, שלווה ושחרור ביעילות ובבטחה.

Tōng פתוח זורם בחופשיות מחובר וזורם דרך

1.    הרמוניה, שלם, זרימה. הצליל מחבר לזרימה באוקיינוס הצ’י. הצליל מעורר את הערוץ המרכזי של הגוף.

2.    פתיחה, נשיפה.  הפתיחה מאפשרת את האחדות שנוצרת על ידי תקשורת בין החלקים השונים של השלם. מתוך הפתיחה חווים את הקשר הפנימי הזרימה של האנרגיה מתחילה.

האנרגיה נעה בחופשיות ללא חסימות, הפרדות ומגבלות. זו התוצאה של שלושת המילים הראשונות של המנטרה – Hun Yuan Ling.

Ling Tong מימוש, אפקטיביות ומילוי של המטרה הגבוהה של החיים. התודעה והכוונה מתאחדות ומשתנות נעות בצורה טובה מאוד אל הוויה חדשה. חיבור מלא להוויה חדשה שלנו עם היקום. יעילות ותוצאות טובות.

Hùn Yuán Líng Tōng -המנטרה נושאת אותנו, ודרכה אנחנו פועמים עם היקום:

Hùn – מחבר לשלם.

Yuán – למקור בתוכנו וסביבנו.

Líng – לשפע של הון יואן צ’י.

Tōng – חזרה לשלם לתנועה הרמונית.

למהלך זה ביטויים רבים:

  • אנרגית המקור הטהורה פועלת על כל התופעות מחברת, מזינה, משנה, ממלאת את המטרה הגבוהה של החיים.
  • האני האמיתי מתאחד עם אנרגיית המקור של היקום ומביא לתוצאות מופלאות.
  • אנרגיית המקור עוקבת אחר כוונת המודעוּת, להתממש בעזרת התאחדות והתמרה.
  • נוכחות, ריפוי, שלוה.

החלק השני של המנטרה: Xin Xian Shi Cheng מתאר את התוצאה של המנטרה. פירושו שאיפות הלב שלך מתמלאות באופן ספונטני כי Hùn Yuán Líng Tōng מפעיל את הצ’י המקורי הטהור ביותר, שהוא הבסיס למילוי השאיפות הגבוהות ביותר. כל הלימוד, התרגול מטרתו לעורר, לפתוח לקשר מחדש לאנרגית החכמה הטהורה כדי למלא את המטרה הגבוה שהיא ריפוי עצמי וריפוי אחרים.

מזמינה אתכם לשיעור שבו אני מסבירה בקצרה ובעיקר מלמדת דרכים פרקטיות להפעלת המנטרה.

הרשמו לרשימת התפוצה ותקבלו עדכונים שוטפים על סדנאות ותכנים חדשים שפורסמו באתר

Zhineng Chi Kong

צ’י קונג לריפוי ולפיתוח הפוטנציאל האישי. הZhineng נשען על התובנה כי היקום כולו הוא תנועה אנרגטית של צ’י. המתרגל לומד להתחבר ולהפעיל את האנרגיה האישית

קרא עוד »

שלושת ה-A

כתבה ושיעור: שלושת הA (קבלה, הפעלה והוקרה -Acceptance, Activation, Appreciation) מציעים דרך חדשה אוהבת ועמוקה לעבודה עם דפוסים וקונפליקטים ישנים. זה תרגול מתמשך של אינטגרציה וטרנספורמציה בין כל החלקים השונים שלנו.

קרא עוד »

עמוד השדרה מרידיאן ה – Dū mài 督脈

Dū mài – המרידיאן השלט אחראי על היאנג, על העוצמה של תנועת הצ’י. מייצג את כל המקומות שהיאנג פועל בהם בגוף. הוא מתפרש על כל התחנות היאנגיות ביותר בגוף וכך תומך ומחזק את היאנג בגוף. הוא תומך בכוחות העולים מהבסיס, הפרינאום ועד למוח. במילים אחרות, הוא מהווה מרכז בקרה ופיקוח לכוחות היאנג בגוף

קרא עוד »

איך אוכל לעזור לך?

אני מעבירה שיעורים וסדנאות ב zhineng chi kong- במפגשים פיזיים כמו גם במפגשים מקוונים – ומציעה בנוסף גם טיפולים פרטניים, ייעוץ והדרכה בנושא צ’י קונג ורפואה סינית.

מזמינה אותך לפנות אלי בעזרת הטופס הבא. אני תמיד שמחה לקרוא ולענות לכל שאלה והצעה.

סדנאות ומפגשים

סדרת מפגשים נהדרת לאנשים שאוהבים להתאמן קרוב לטבע

טיפול בקליניקה

אפשר להיפגש לטיפול בקליניקה שלי בטבעון

ליווי אישי בצ'י קונג

ליווי אישי בתהליכים של ריפוי והתפתחות בצ’י קונג

קורסים והכשרות

לומדים צ’י קונג ורפואה סינית בקלות מכל מקום

© כל הזכויות שמורות לענבל רז  |  תנאי שימוש
פיתוח האתר: WebCandy - מייצרים ב-❤ סוכריות אינטרנט  |  כתיבה ועריכה: נעם רז