שלושת ה-A

כתבה ושיעור: שלושת הA (קבלה, הפעלה והוקרה -Acceptance, Activation, Appreciation) מציעים דרך חדשה אוהבת ועמוקה לעבודה עם דפוסים וקונפליקטים ישנים. זה תרגול מתמשך של אינטגרציה וטרנספורמציה בין כל החלקים השונים שלנו.

שלושת ה – A הם קווים מנחים לתמיכה בתהליך באמצעות קבלה של התחושות המאתגרות, הפעלה של תנועה אנרגטית נכונה ותחושה עמוקה של קשר והוקרה לעצמך ולחיים. מעט יותר בהרחבה – קבלה היא הסכמה להיות נוכח בהווה, ובכל מה שעולה בו, גם כשזה פחות נעים. הפעלה היא הנעה של אנרגיה בגוף, שמזינה ותומכת בהרמוניה הפנימית. הוקרה היא היכולת להבחין במה שיש ולהודות על כך.

למעשה, שלושת הA, מלמדים אותנו לחזור אל הגוף, ללכת אל המקור, אל הדפוס האנרגטי הפנימי. הם ממקדים את התודעה, שנוטה ללכת לאיבוד בסיפורים המנטליים, ומחזירים אותה למרכז, שהוא הגוף.

שלושת השלבים בעבודה עם שלושת ה – A (למעשה ההפרדה לצורך ההסבר, אך מתקיימים במקביל)

Acceptance – קבלה

קבלה של כל מה שמרגישים מעבר לקונספטים, תיוגים, מצבים, סיפורים, מעבר לטוב/רע, צריך/לא צריך. ביטוי של הכוח הנשי הייני. השפה של הלב, האנרגיה של הלב, הפתיחה של הלב לקבל בברכה את כל מה שהחיים מזמנים. קבלה= לב פתוח.

המטרה היא לחזור אל הגוף, אל הבית. לתרגל קבלה פנימית ולהעמיק את הקשר עם עצמנו.

כשמתחילים לחזור אל הגוף, פוגשים את השכבה השטחית ביותר – כאב ואי נוחות. עבור רובנו, החוויה הגופנית מסתכמת בזאת. אנחנו רגילים להתבונן בגוף מבחוץ, ולכן רואים רק את הקירות – הכאב. אבל כשמקבלים את הכאב ומפסיקים להתנגד לו, אפשר לחקור את הגוף באמת ולהיכנס לעומק. נחשפים לתחושות חדשות ועדינות שמתחבאות מאחורי הקירות, ומגלים עולם עשיר של תנודות תת-קרקעיות.

איך מקבלים, באיזו דרך?

ההצעה היא לקבל מהלב באהבה, בחמלה. לקבל את כל התחושות הרגשות והחוויות שבפנים, לקבל את הרגע, את מה שיש ללא תנאים מעבר לטוב/רע, צריך/לא צריך, במקום להילחם במצב להרפות לתוכו ולכל מה שהוא מזמן.

זוהי קבלה מוחלטת של החיים ללא התנגדות, שיפוטיות, קורבניות וציפיות, ללא מתח וכיווץ אנרגטי. קבלה של התמונה הגדולה מעבר לפרטים. תהליך השחרור הזה מוביל לבחירה חופשית – כיצד אני רוצה לנהל את חיי, לחוות, ליצור להרגיש.

חשוב לזכור שקבלה איננה הזדהות עם המחלה. ברגע זה אני חווה את התסמינים והמגבלות, הגוף חווה את האתגר הרגשי או הפיזי וכדי להקל צריך להרפות ולקבל. ההתנגדות להיות נוכח בסבל, לא מאפשרת לגוף לפתור את הבעיה בעצמו.

בשלב ראשון – ממקדים את תשומת הלב במקום שחשים בו אי נוחות- לאן שהתודעה הולכת – הצ’י עוקב, וכך מזינים ומניעים את האנרגיה במקום. כדי להישאר במקום אנחנו נעזרים בתחושות, חוזרים ושואלים את עצמנו במקום ‘למה כואב לי’, איך מרגיש הכאב. איפה נמצאת אי-הנוחות בגוף? איזו מין תחושה אני חווה במקום? איזה מין כאב? לוחץ, עמום, מבפנים או מבחוץ? כשאני מתבונן במקום האם יש לו צבע, צורה, מרקם או טמפרטורה? איזה רגש עולה מהמקום והיכן אני חש את הרגש הזה בגוף? כל השאלות עוזרות לנו להתגבר על התגובה הבסיסית של הימנעות והתרחקות ממה שכואב, ולהתחיל להתבונן בו באופן פשוט ונטול פניות.

אתגרים תמיד יהיו, השאלה כיצד ניגשים אליהם. ההצעה כאן היא לעזוב את הסיפור המנטלי שמתלווה לבעיה, להרפות לתוך הגוף, לתחושות, אל המקומות החלשים והתקועים בהם הצטבר מתח במהלך החיים, להתיר ולשחרר אותו. חשוב לעצור לנשום ולנסות לשים לב למה שמרגישים בפנים.

לשנות הרגלים ישנים קשה מאוד לכן חשוב לחזור שוב ושוב על תהליך הקבלה. מתחת לכל בעיה יש רצון עמוק לחיבור פנימה. מה שנדרש הוא שינוי של הפרדיגמה במקום לתקן את הבעיה לקבל ולנוע קדימה.

Activation- הפעלה

הפעלה משמעה להיפתח ולטפח ביודעין את מה שרוצים בחיים. לא מדובר במושג אלא בחווייה. תרגול הצ’י קונג יוצר הפעלה, הנעה של האנרגיה בגוף – מתקיעות לתנועה, מכיווץ לפתיחה, מהפרדה לחיבור. באמצעות תרגול של תנועה, צלילים ודימויים מפעילים ומניעים את האנרגיה. הפעלת אנרגיות חדשות יוצרת שינוי, תנועה קדימה, עשייה ומביאה אפשרויות חדשות.

בצ’י קונג חכמת הריפוי, יש שלוש דרכים עיקריות להנעת האנרגיה:

תנועה – הנעה מעודנת ומודעת של הגוף, באמצעות חזרה על תנועות פשוטות יחסית.

צלילים – מעוררים את החיים בגוף, יוצרים רטט באיברים הפנימיים. מניעים רגשות בסטגנציה.

ויזואליזציה – התרגולים השונים מלווים בדימויים, שמסייעים לתודעה להישאר נוכחת.

השינוי מתחיל מבפנים ומהווה בסיס להמשך הדרך. מפעילים אנרגיה פנימית חדשה לבריאות, לשיפור איכות החיים בכל הרמות: פיזית, רגשית, רוחנית. כתוצאה מכך כושר ההתמודדות עם האתגרים משתפר. השינוי החיצוני הוא תולדה של השינוי הפנימי. כל התהליך מתחיל בהתבוננות פנימה בגוף, בתחושות שעולות, בשחרור חסימות ובהנעה של הצ’י. נוצרים יסודות חדשים לתנועה, והאנרגיה הישנה חדלה מלהגביל. האנרגיה הפנימית החדשה שנוצרת מניעה את הרצון האותנטי שלנו להגשמה.

Appreciation – הוקרה

אחרי שאמרנו כן, ונפתחנו לקבלה של כל האפשרויות והחוויות, התחלנו גם להפעיל את השאיפות, התשוקות והמטרות האמיתיות שלנו. כעת הזמן לטפח את הA השלישי – הוקרה.

ההוקרה מופיעה בעקבות קבלה והפעלה, והיא הכרת תודה לעצמי ולחיים. אנחנו מתחילים להעריך, ליהנות ולהכיר תודה בלא תלות בפרמטרים חיצוניים. ההערכה עוזרת לנו להיפתח, לשנות דפוסים, לשחרר חסימות, לעורר את התודעה ולפתוח את הלב.

כשלומדים לחוש הוקרה גם כלפי מגבלות ואתגרים, חווים חיבור אמיתי לתמצית החיים. ההוקרה היא עבור מה שיש לחיים להציע באשר הוא, ומתוך אותה הוקרה צומח גם הרצון לתת לאחרים.

שלושת ה A מעגנים את התקשורת בין הגוף, הלב והתודעה. כשלומדים לפעול בעולם, מתוך הקשבה לזרימה הטבעית, למערכות היחסים עם הסביבה ועם עצמנו, הלב מתרחב ואנחנו נוכחים בחיים ובמה שהם מזמנים לנו בשמחה.

כשנכנסים לגוף פנימה הזרימה האנרגטית נפתחת, מסירים מגבלות, ממיסים חסימות, המתח והלחץ שהצטברו בגוף משתחררים. במקום התגובה האוטומטית מגיבים ממקום רחב, חכם ומועצם.

סיכום התהליך:

Acceptance– פתיחה של המרחב הפנימי, במקום להדוף את התחושות והכאבים, מקבלים אותם ברוחב לב.

Activation – פתיחה של התנועה האנרגטית, העצמה של הזרימה ההרמונית והתפקוד השלם.

Appreciation – פתיחה לתנועה לשינוי, לפעולה מתוך הקשבה. הלב נפתח לחמלה,. במקום תגובה אוטומטית, קבלה, התרחבות ואחר כך פעולה אותנטית.

לימוד ותרגול של שלושת ה – A

הרשמו לרשימת התפוצה ותקבלו עדכונים שוטפים על סדנאות ותכנים חדשים שפורסמו באתר

Zhineng Chi Kong

צ’י קונג לריפוי ולפיתוח הפוטנציאל האישי. הZhineng נשען על התובנה כי היקום כולו הוא תנועה אנרגטית של צ’י. המתרגל לומד להתחבר ולהפעיל את האנרגיה האישית

קרא עוד »

עמוד השדרה מרידיאן ה – Dū mài 督脈

Dū mài – המרידיאן השלט אחראי על היאנג, על העוצמה של תנועת הצ’י. מייצג את כל המקומות שהיאנג פועל בהם בגוף. הוא מתפרש על כל התחנות היאנגיות ביותר בגוף וכך תומך ומחזק את היאנג בגוף. הוא תומך בכוחות העולים מהבסיס, הפרינאום ועד למוח. במילים אחרות, הוא מהווה מרכז בקרה ופיקוח לכוחות היאנג בגוף

קרא עוד »

דפוסי תנועה של הון יואן צ’י ואינפורמציה

הקיום הבלתי נראה והנראה נמצאים זה לצד זה ומתקיימים במקביל. בנוסף, טרנספורמציות מנראה לבלתי נראה (ולהפך) מתרחשות כל הזמן. נראה יכול להתפוגג אל בלתי נראה, שיכול להתמצק לנראה וחוזר חלילה. כל מבנה/צורה בעולם שלנו מורכב מהון יואן צ’י ומוקף בו

קרא עוד »

איך אוכל לעזור לך?

אני מעבירה שיעורים וסדנאות ב zhineng chi kong- במפגשים פיזיים כמו גם במפגשים מקוונים – ומציעה בנוסף גם טיפולים פרטניים, ייעוץ והדרכה בנושא צ’י קונג ורפואה סינית.

מזמינה אותך לפנות אלי בעזרת הטופס הבא. אני תמיד שמחה לקרוא ולענות לכל שאלה והצעה.

סדנאות ומפגשים

סדרת מפגשים נהדרת לאנשים שאוהבים להתאמן קרוב לטבע

טיפול בקליניקה

אפשר להיפגש לטיפול בקליניקה שלי בטבעון

ליווי אישי בצ'י קונג

ליווי אישי בתהליכים של ריפוי והתפתחות בצ’י קונג

קורסים והכשרות

לומדים צ’י קונג ורפואה סינית בקלות מכל מקום

© כל הזכויות שמורות לענבל רז  |  תנאי שימוש
פיתוח האתר: WebCandy - מייצרים ב-❤ סוכריות אינטרנט  |  כתיבה ועריכה: נעם רז