לה צ’י – “chi is all and all is chi”

במחשבה הסינית מבינים שהמהות הכללית שלנו וכל הסובב אותנו הם זרימה במרחב אינסופי.

אנרגית המקור היא פעימת החיים הבסיסית, יחידת התנועה הצלולה ביותר, שמשוחררת מכל דפוס או התניה שהתגבשו במהלך החיים. היא קיימת בשפע, וממלאת אותנו ואת המרחב שמסביבנו. נאמר שיואן צ’י הוא התרופה הכי זולה ואפקטיבית, אבל צריך ללמוד כיצד להשתמש בה. הלמידה הזו היא ליבו של התרגול בZhineng, והתמדה בו משיבה אט אט אל החוויה פנימית של תנועה שופעת והרמונית במרחב פתוח ואוהב.

כל התרגולים השונים בZhineng עוסקים בחיבור אל הפעימה ובהפעלת אנרגיית המקור, אך הפשוט  והבסיסי מביניהם הוא לה צ’י. התרגול יוצר מהלך טבעי של ריפוי מתוך עקיבה וחיבור אל החוק הטבעי. המשמעות: הצ’י האישי מתרחב, נפתח ליקום ומתמזג אתו, ואז צ’י מהיקום נאסף ומתמזג עם האנרגיה שבגוף. כשהצ’י שלנו נפתח ונסגר בחופשיות אנחנו בריאים ושמחים. לכן, תרגול לה צ’י הוא ריפוי של השורש, השבה של הגוף והצ’י לתנועה הטבעית.

לה צ’י הוא התרגול הפשוט ביותר וגם הגבוה ביותר, מאחר ובעיקרו התודעה לבדה מנחה את הצ’י. ככל שהתודעה נוכחת ומחוברת לאנרגיית המקור, לגוף ולמרחב, אנחנו מחזירים לכל חלקי הגוף את היכולת להיות בתנועה ומתוך כך עולה חוויה של מיזוג.

הצ’י הוא הכול ומחובר לכול. רק התודעה יוצרת הבחנה והפרדה, ולכן היא לבדה יכולה גם להתיר אותה, לחבר ולמזג את הכול בשנית. לה צ’י הוא תרגול המיזוג והכוליות הזו. אך כדי להצליח במשימה הזו, חייבים קודם כל לייצב את התודעה – ללמדה לעקוב אחר התיאוריה ולחוות אותה, כשהיא ערה, מחוברת ומתבוננת. ככל שהתודעה תהיה יציבה יותר והחיבור שלה יגדל, הצ’י יהיה שופע יותר והמרחב הפנימי יתאזן, פיזית ורגשית. 

הרשמו לרשימת התפוצה ותקבלו עדכונים שוטפים על סדנאות ותכנים חדשים שפורסמו באתר

רגשות 情- Qing

במחשבה הסינית, רגשות הם ביטוי לתנועה של צ’י, שיכולה להיות משוחררת, תקועה, חלשה, עודפת וכו’. ההסברים הפסיכולוגים אינם נחוצים

קרא עוד »

Zhineng Qi – kong ומחשבה סינית

הפילוסופיה הסינית היא פעולה אקטיבית – פרקטיס, שתכליתו לחבר אל התנועה ההרמונית של החיים, ולהניע מקומות שקפאו מתוך התנגדות או חוסר קבלה של המציאות המשתנה

קרא עוד »

איך אוכל לעזור לך?

אני מעבירה שיעורים וסדנאות ב zhineng chi kong- במפגשים פיזיים כמו גם במפגשים מקוונים – ומציעה בנוסף גם טיפולים פרטניים, ייעוץ והדרכה בנושא צ’י קונג ורפואה סינית.

מזמינה אותך לפנות אלי בעזרת הטופס הבא. אני תמיד שמחה לקרוא ולענות לכל שאלה והצעה.

סדנאות ומפגשים

סדרת מפגשים נהדרת לאנשים שאוהבים להתאמן קרוב לטבע

טיפול בקליניקה

אפשר להיפגש לטיפול בקליניקה שלי בהררית

ליווי אישי בצ'י קונג

ליווי אישי בתהליכים של ריפוי והתפתחות בצ’י קונג

קורסים והכשרות

לומדים צ’י קונג ורפואה סינית בקלות מכל מקום

© כל הזכויות שמורות לענבל רז  |  תנאי שימוש
פיתוח האתר: WebCandy - מייצרים ב-❤ סוכריות אינטרנט  |  כתיבה ועריכה: נעם רז