להחלים מסרטן

הסרטן מביא אנשים רבים למצב בו הם נאלצים לחפש את הדרך האישית שלהם לריפוי. ההחלטה ללכת למטפל בצ'י קונג רפואי היא החלטה לא קלה, ומבחינת המטופל, מדובר קודם כל, בלקיחת אחריות על תהליך הריפוי. המטופל איננו עוד משתתף פסיבי, שמחכה לתוצאות הבדיקות ולהחלטות הרופאים, אלא משתתף פעיל שתהליך ההחלמה תלוי בו. מחקרים מראים שלקיחת אחריות כזו, מעלה באחוזים רבים את סיכויי ההחלמה.

ברפואה המערבית יוצאים למלחמה בסרטן – כימותרפיה, הקרנות וניתוחים. במלחמה כמו במלחמה, יש מנצחים אבל כולם גם מפסידים. ההפסדים מופיעים בצורה של תופעות לוואי, שההתמודדות איתם יכולה להיות קשה לא פחות מההתמודדות עם המחלה.

למרות תופעות הלוואי הרבות של הכימותרפיה וההקרנות, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי מדובר בטיפולים יעילים, שגם מביאים במקרים רבים לנסיגת המחלה עד כדי ריפוי מלא. האסטרטגיה הטובה ביותר היא שילוב של הטיפולים האגרסיביים עם טיפול משלים ותומך.

צ’י קונג רפואי הוא כלי יעיל מאוד לריפוי ולתמיכה בסרטן. הצ’י קונג הרפואי יכול להשפיע על התהליכים הפיזיים והנפשיים של המטופל. השפעות חיוביות אלו יכולות לגרום לגוף לרפא בעצמו את הסרטן, כמו גם, לעבוד ביעילות עם הכימותרפיה וההקרנות. התרגול מצמצם את תופעות הלוואי, ומחזק את גוף המתרגל, כך שיתמודד בצורה הטובה ביותר עם הטיפולים ויגביר את יעילותם.

צ’י קונג רפואי מועיל מאוד גם כטיפול משלים ומקדים לניתוח. כאשר אנו עומדים בפני ניתוח, מתעוררים חששות, דאגות ופחדים. רגשות אלו משפיעים על תפקוד האיברים הפנימיים ומחלישים את הגוף. תרגול צ’י קונג מחזק ומאפשר למטופל להגיע רגוע ומאוזן לניתוח.

כל ניתוח הוא טראומה לגוף ולנפש, ולכן כמו שהצ’יקונג יכול לסייע בהכנה לקראת הניתוח, הוא יכול גם לעזור ולהאיץ את תהליכי ההתאוששות וההחלמה. בשלב הראשון, כשעדיין שוכבים, אפשר לתרגל עם דמיון וכוונה. לאחר התאוששות הראשונית, ניתן להתחיל לתרגל בישיבה, ובסופו של דבר לחזור ולתרגל בעמידה.

נקודה עיקרית נוספת, שעוזרת מאוד לתהליך הריפוי, היא הגברת המודעות, הרגישות וההקשבה של המטופל לכל מה שקורה בתוכו. במהלך החיים, רובנו שוכחים להקשיב לעצמנו, לצרכים ולרצונות הבסיסים שלנו. אנחנו שועטים קדימה עם החיים – ילדים, פרנסה ומחויבויות…

הסרטן הוא קריאת התעוררות לעצור, להקשיב. תרגול הצ’י קונג תומך בתהליך, ונותן כלים להרגעה ושחרור של מתחים והרגלים ישנים שאינם מיטיבים עמנו. לומדים לחזור לגוף, לבית הפנימי שלנו, להתיידד, לאהוב ולקבל אותו, להקשיב לשינוים העדינים ביותר בתוכו. לומדים לברר עם עצמנו מה הצרכים והרצונות האותנטיים שלנו. למה הגוף זקוק, מה אני אוכל ושותה, איך אני נח, כמה אני מעמיס על עצמי? התרגול מבהיר לנו גם את הצרכים של הנפש, מה עושה לי טוב ומה מעורר בי מתח וחרדה, עם מי אני רוצה להיות, איפה אני רוצה לחיות, איך אני רוצה שהיום יום שלי יראה?

כל מי שהתמודד והחלים מסרטן, נותר עם החשש שהסרטן יחזור. תרגול הצ’י קונג מחזק את עמידות הגוף, מרגיע ומשחרר את החששות והדאגות ממה יהיה.

אתם מוזמנים ליצור קשר, ונבדוק ביחד מה הדרך הטובה ביותר בשבילכם לתרגל...

הרשמו לרשימת התפוצה ותקבלו עדכונים שוטפים על סדנאות ותכנים חדשים שפורסמו באתר

Zhineng Chi Kong

צ’י קונג לריפוי ולפיתוח הפוטנציאל האישי. הZhineng נשען על התובנה כי היקום כולו הוא תנועה אנרגטית של צ’י. המתרגל לומד להתחבר ולהפעיל את האנרגיה האישית

קרא עוד »

איך מתחברים לשדה הצ’י

אחד מהכלים העוצמתיים ביותר של השיטה לעבודה ברמת האינפורמציה הוא חיבור לשדה אנרגטי ייחודי של אנרגיה מרפאת. שדה הוא מרחב של אחדות וחיבור, שיוצר צורה בחסר הצורה. כלומר, מארגן את הצ’י, האנרגיה, שהיא ללא צורה, לכדי נוכחות סדורה, מאוחדת, דחוסה ומרוכזת שבאה לידי ביטוי בגוף.

קרא עוד »

דפוסי תנועה של הון יואן צ’י ואינפורמציה

הקיום הבלתי נראה והנראה נמצאים זה לצד זה ומתקיימים במקביל. בנוסף, טרנספורמציות מנראה לבלתי נראה (ולהפך) מתרחשות כל הזמן. נראה יכול להתפוגג אל בלתי נראה, שיכול להתמצק לנראה וחוזר חלילה. כל מבנה/צורה בעולם שלנו מורכב מהון יואן צ’י ומוקף בו

קרא עוד »

איך אוכל לעזור לך?

אני מעבירה שיעורים וסדנאות ב zhineng chi kong- במפגשים פיזיים כמו גם במפגשים מקוונים – ומציעה בנוסף גם טיפולים פרטניים, ייעוץ והדרכה בנושא צ’י קונג ורפואה סינית.

מזמינה אותך לפנות אלי בעזרת הטופס הבא. אני תמיד שמחה לקרוא ולענות לכל שאלה והצעה.

סדנאות ומפגשים

סדרת מפגשים נהדרת לאנשים שאוהבים להתאמן קרוב לטבע

טיפול בקליניקה

אפשר להיפגש לטיפול בקליניקה שלי בטבעון

ליווי אישי בצ'י קונג

ליווי אישי בתהליכים של ריפוי והתפתחות בצ’י קונג

קורסים והכשרות

לומדים צ’י קונג ורפואה סינית בקלות מכל מקום

© כל הזכויות שמורות לענבל רז  |  תנאי שימוש
פיתוח האתר: WebCandy - מייצרים ב-❤ סוכריות אינטרנט  |  כתיבה ועריכה: נעם רז