דפוסי תנועה של הון יואן צ’י ואינפורמציה

הקיום הבלתי נראה והנראה נמצאים זה לצד זה ומתקיימים במקביל. בנוסף, טרנספורמציות מנראה לבלתי נראה (ולהפך) מתרחשות כל הזמן. נראה יכול להתפוגג אל בלתי נראה, שיכול להתמצק לנראה וחוזר חלילה. כל מבנה/צורה בעולם שלנו מורכב מהון יואן צ'י ומוקף בו

הון יואן צ’י הוא האיכות הבסיסית ביותר שמרכיבה את כל מה שקיים – חי, צומח, דומם לצד היקום והמרחב. לכן, האפשרות לגשת לדבר היסודי הזה, וההפעלה שלו – מחברת אותנו לרמה העמוקה והראשונית ביותר של כוח החיים, למקור שפע אינסופי, שזמין עבור כל אחת ואחד בכל עת.

הון יואן צ’י בא לידי ביטוי בשני אופנים:

1.    קיום בלתי נראהחסר צורה, מופץ ביקום.

2.    קיום נראה, חומר – הון יואן צ’י בלתי נראה, שהתרכז והפך לנגלה.

הקיום הבלתי נראה והנראה נמצאים זה לצד זה ומתקיימים במקביל. בנוסף, טרנספורמציות מנראה לבלתי נראה (ולהפך) מתרחשות כל הזמן. נראה יכול להתפוגג אל בלתי נראה, שיכול להתמצק לנראה וחוזר חלילה. כל מבנה/צורה בעולם שלנו מורכב מהון יואן צ’י ומוקף בו. השכבות של הצ’י הלא חומריות שמקיפות את הצורה, את החומר, נקראות שדה צ’י. ככל שהצורה גדולה ומרוכזת יותר, שדה הצ’י שלה יהיה גדול ומרוכז יותר. השינויים שקורים בצורה ישפיעו על שדה הצ’י שמקיף אותה. ומנגד שינוי בשדה הצ’י ישפיע על הצורה. כשצורה משתנה לוקח זמן לשינוי להתפשט החוצה ולבוא לידי ביטוי בשדה הצ’י. כששדה הצ’י משתנה, תחילה, השינוי לא ניכר בצורה, בהמשך, ישפיע על המבנה, בסופו של התהליך הצורה תשתנה לצורה אחרת.  

כל צורה ושדה ההון יואן צ’י שלה הם אחדות, שלמות. כוכבים בשמיים, הרים, נהרות, ימים, פרחים, עשב, עצים, חיות ובני אדם – כל אחד שלם. כל אלה יכולים להשפיע הדדית אחד על השני, ולהשתנות ולהתמזג כדי ליצור צורות חדשות. כל דבר נוצר בתהליכים של שינוי ומיזוג וממשיך להתמזג ולהשתנות בתוכו ועם הסביבה. 

בתהליך הזה של שינוי ומיזוג, לכל צורהשלם, יש ארבעה דפוסי תנועה בסיסים:

  • פתיחה – סגירה: התנועה הבסיסית, כל התנועות האחרות מתבססות עליה.
  • איסוף – הפצה: כשהון יואן צ’י נאסף הוא מתמצק ומתאחד ובשלב מסוים יהפוך לצורה. כשהון יואן צ’י מופץ/מתפזר, ריכוז הצ’י יופחת, עד שישתנה לצ’י חסר צורה.
  • החוצה – פנימה: כשהון יואן צ’י יוצא החוצה הוא עובר דרך הגבולות של הצורה אל המרחב חסר הצורה. נכנס פנימה מהחלק החיצוני של גבולות החומר לתוך הצורה.
  • שינוי – השינוי הוא תוצר של שלושת החוקים הראשונים: פתיחה/סגירה, איסוף/הפצה, פנימה/החוצה. זהו תהליך שבו, הון יואן צ’י מהמרחב נאסף, מתרכז ומתאחד. בהתאם לאינפורמציה, נוצר דפוס לתנועת האנרגיה, שבונה את החומר. בהמשך, האינפורמציה משתנה, הצורה עוברת תהליך הפוך שבו המבנה מתמוסס ונעלם, דפוס התנועה משתחרר והצורה הופכת לאנרגיה בלתי נראית.

לדוגמא – מולקולות של מים ספוגות באוויר הן בלתי נראות. שנאספות הרבה מולקולות ביחד הן נראות כענן, שהוא התגבשות של טיפות מים מאדים בלתי נראים. כשסה”כ הטיפות שהתאספו עובר איזשהו סף מסוים, יורד גשם. במידה והטמפרטורות מתקררות טיפות המים יצטופפו/יתמצקו עוד יותר ויהפכו לברד ושלג.

תהליך השינוי בין הצורה לחסר הצורה, בין הנראה לבלתי נראה הוא תהליך טבעי שקורה בין חומר לאל-חומר. הדבר העיקרי שמשפיע על אופי השינוי והכיוון שלו הוא האינפורמציה. האינפורמציה יוצרת דפוסי תנועה שבונים/ממוססים את הצורות. לכל אדם ובכל מצב יש סוגים רבים ושונים של אינפורמציות: חומריות כמו הד.נ.א שבונה את הגוף, רגשיות הנרטיב הפנימי הרגשי שלנו ותודעתיות – המחשבות והחיבור לחוויית השלם או לנפרדות.

אינפורמציה יוצרת את דפוסי התנועה: מחשבתיים רגשיים וגופנים. לכן, התרגול ב Zhineng  צ’י קונג מכוון לאינפורמציה. ההצעה היא להתחבר לאינפורמציה של הון יואן צ’י, אנרגיית המקור, להשרות את דפוסי התנועה שלה בכל מישורי החיים. לעזוב את המחשבות והמאמצים ולהתחבר לתנועה הבסיסית לפעימה, להון יואן צ’י: פתיחה – סגירה, החוצה – פנימה, התרחבות – היאספות ושינוי ואז הכול אפשרי, הניסים מתחילים לקרות…..

הרשמו לרשימת התפוצה ותקבלו עדכונים שוטפים על סדנאות ותכנים חדשים שפורסמו באתר

Zhineng Chi Kong

צ’י קונג לריפוי ולפיתוח הפוטנציאל האישי. הZhineng נשען על התובנה כי היקום כולו הוא תנועה אנרגטית של צ’י. המתרגל לומד להתחבר ולהפעיל את האנרגיה האישית

קרא עוד »

איך מתחברים לשדה הצ’י

אחד מהכלים העוצמתיים ביותר של השיטה לעבודה ברמת האינפורמציה הוא חיבור לשדה אנרגטי ייחודי של אנרגיה מרפאת. שדה הוא מרחב של אחדות וחיבור, שיוצר צורה בחסר הצורה. כלומר, מארגן את הצ’י, האנרגיה, שהיא ללא צורה, לכדי נוכחות סדורה, מאוחדת, דחוסה ומרוכזת שבאה לידי ביטוי בגוף.

קרא עוד »

Yuan Chi – אנרגיית מקור

ב – Zhineng צ’י קונג מתחברים ומפעילים שדה צ’י לריפוי והתפתחות. השדה מורכב מאנרגיית מקור בלתי נראית, Yuan Qi. ככל שמעמיקים בתרגול, מתחדדת התחושה הפיזית של האנרגיה. בהמשך החוויה מתרחבת וכוללת את התמונה השלמה, שהצי הוא רק אחד ממרכיביה. תמונה של גוף, תודעה ואנרגיה.

קרא עוד »

איך אוכל לעזור לך?

אני מעבירה שיעורים וסדנאות ב zhineng chi kong- במפגשים פיזיים כמו גם במפגשים מקוונים – ומציעה בנוסף גם טיפולים פרטניים, ייעוץ והדרכה בנושא צ’י קונג ורפואה סינית.

מזמינה אותך לפנות אלי בעזרת הטופס הבא. אני תמיד שמחה לקרוא ולענות לכל שאלה והצעה.

סדנאות ומפגשים

סדרת מפגשים נהדרת לאנשים שאוהבים להתאמן קרוב לטבע

טיפול בקליניקה

אפשר להיפגש לטיפול בקליניקה שלי בטבעון

ליווי אישי בצ'י קונג

ליווי אישי בתהליכים של ריפוי והתפתחות בצ’י קונג

קורסים והכשרות

לומדים צ’י קונג ורפואה סינית בקלות מכל מקום

© כל הזכויות שמורות לענבל רז  |  תנאי שימוש
פיתוח האתר: WebCandy - מייצרים ב-❤ סוכריות אינטרנט  |  כתיבה ועריכה: נעם רז