איך מתחברים לשדה הצ’י

אחד מהכלים העוצמתיים ביותר של השיטה לעבודה ברמת האינפורמציה הוא חיבור לשדה אנרגטי ייחודי של אנרגיה מרפאת. שדה הוא מרחב של אחדות וחיבור, שיוצר צורה בחסר הצורה. כלומר, מארגן את הצ'י, האנרגיה, שהיא ללא צורה, לכדי נוכחות סדורה, מאוחדת, דחוסה ומרוכזת שבאה לידי ביטוי בגוף.

היקום הוא שלם אחד והרמוני, תנועת חליפין אינסופית שמשתנה ללא הרף, במחזוריות שהיא פחות או יותר קבועה. אבל למרות הטבע הכולי שלו, יש טעם וערך להבחין בין שלוש היבטים או רמות שונות של היקום – חומר (גוף), אנרגיה (צ’י) ואינפורמציה (תודעה). 

שלושת הרמות האלו קשורות הדוקות זו בזו, ולמעשה כל תמורה באחת מהן מהדהדת מיד גם באחרות. בZhineng, אנחנו עובדים הרבה עם הרמה של האינפורמציה, שמארגנת את החומר ואת הצ’י. 

אחד מהכלים העוצמתיים ביותר של השיטה לעבודה ברמת האינפורמציה הוא חיבור לשדה אנרגטי ייחודי של אנרגיה מרפאת. שדה הוא מרחב של אחדות וחיבור, שיוצר צורה בחסר הצורה. כלומר, מארגן את הצ’י, האנרגיה, שהיא ללא צורה, לכדי נוכחות סדורה, מאוחדת, דחוסה ומרוכזת שבאה לידי ביטוי בגוף.

האנרגיה עוברת תהליך של ארגון ודחיסה, כאשר אנשים נפגשים ופועלים לצורך מימוש מטרה משותפת. למעשה, אנחנו מוקפים בכל רגע בשדות אנרגטיים ונוטלים בהם חלק על בסיס יומיומי באופן לא מודע – בטיפול פסיכולוגי, בהפגנה, ארוחה משותפת וכו’. פיתוח המודעות האנרגטית אל השדות, מאפשר להעצים ולחזק את החיבור ואת היכולת לפעול מתוכם, זהו מקום של עוצמה ופוטנציאל. שכן, כאשר אני פועל מתוך מקום כזה, אני מקבל סיוע אנרגטי מכל מי שכבר מחובר לשדה ומהאינפורמציה שקיימת בו.

בZhineng, אנחנו לומדים להכיר שדה עתיק של אנרגיה מרפאת, אליו מתחברים מתרגלים ומאסטרים מסין אלפי שנים. השדה הזה הספוג באנרגיית המקור, הוא מתפתח בסין מזה זמן רב, וממשיך להתפתח גם היום. הוא קיים וזמין בכל רגע, וכדי לממש את הפוטנציאל הטמון בו, צריך רק להתחבר אליו ולהפעיל אותו .  

החיבור אל השדה מביא את הפוטנציאל האינסופי, שנמצא מעבר לזמן ולחלל, למציאות האישית, בזמן, בחלל ובמודעות של כל מתרגל. אנחנו לומדים כיצד לרתום שדות אנרגטיים של ריפוי לצורכי התפתחות והחלמה אישיים וכלל עולמיים. ככל שנעמיק בחיבור לשדה נממש את הפוטנציאל האישי שלנו, נשפר את איכות החיים ונגדיל את חווית האחדות עם העולם.

איך מארגנים את שדה הצ’י? ארגון שדה הצ’י היא דרך להנכיח אותו באמצעות מיזוג הצ’י המקורי של היקום. חשוב להכיר בכך שאנרגיית המקור היא שפע אינסופי שזמין לנו. התודעה היא שעושה את התהליך, כיוון שהיא יכולה לחדור ולאחד את שלושת הרמות השונות. 

מהלך חיבור לשדה הצ’י הוא מהלך שבו התנועה מתרחבת ונאספת אל היקום ואל המרחב הפנימי. המודעות נעה בין חסר הצורה – היקום, לבעל הצורה – הגוף, על כל חלקיו השונים:

 • ארגון התנוחה. הרפיית הגוף והתודעה.
 • חיבור ל void התרחבות ליקום, הגוף הופך לצ’י.
 • ספיגה של אנרגיית היקום עמוק פנימה.
 • איחוד הצ’י האישי עם שדה הצ’י, חשים הרמוניה ואחדות .
 • לשלוח כוונה: כוונה/אינפורמציה בהירה – כוונה אישית וקבוצתית, להתחבר למכנה משותף רחב וחיובי ככל הניתן. ככל שנכוון מהלב למטרה רחבה ואוניברסלית יותר, מקורות האנרגיה שנפעיל יהיו גדולים יותר.

איכויות שמשפיעות על החיבור והשימוש בשדה:                                                                                                                                                                                             מיקום – אנרגיה של מקום המפגש, מושפעת מההיסטוריה, מהאדמה, מהסביבה.                                                                                                                                   קבוצה – יש להבדיל בין השדה עצמו לקבוצה. קבוצה נוצרת כשיש עניין ומטרה משותפת. לקבוצת המתרגלים מטרה משותפת- ריפוי. תרגול משותף מעצים את החוויה ואת העוצמה של שדה הצ’י. האנרגיה של הקבוצה מורכבת מכל הפרטים ששותפים בה.                                                                                                       מנהיג – מורה, מאחד ומוביל את הצ’י של הקבוצה, את האנרגיה של כל הפרטים. מיצג את האנרגיה של שדה הצ’י והמטרה המשותפת.

התועלת בארגון שדה הצ’י 

 • חיבור לאנרגית המקור הנראית והבלתי נראית של היקום, כוח רב עוצמה. 
 • במקביל מעוררים ומתחברים לאנרגיית החיים שנמצאת עמוק בתוך כל אדם. אותו סוד פנימי נסתר שממשיך להשתנות וליצור. מתפתחת יכולת לחוש באנרגיה בתוכנו וידיעה שהשינוי אפשרי. 
 • קבלה והפעלה של חכמה – התרגול תומך בטרנספורמציה של דפוסי אנרגיה מגבילים לזורמים ממלאים, מתפקדים ומועילים. משנים את הדפוסים ואת האינפורמציה לאהבה שמחה ריפוי חכמה.
 • שדה צ’י מאורגן מאפשר להנהיג את החיים, במקום לשלוט בהם.
 • הופכים מקורבן ליוצר, מתעלים אל מעבר למגבלות, להיסטוריה ולמערכות היחסים.
 • מציאת הציר האנכי לב – תודעה – גוף. מצליחים למצוא מטרה משותפת גם כשיש אי נוחות…
 • מילוי השאיפות הגבוהות ומימוש הפוטנציאל המלא כאדם.

הרשמו לרשימת התפוצה ותקבלו עדכונים שוטפים על סדנאות ותכנים חדשים שפורסמו באתר

Zhineng Chi Kong

צ’י קונג לריפוי ולפיתוח הפוטנציאל האישי. הZhineng נשען על התובנה כי היקום כולו הוא תנועה אנרגטית של צ’י. המתרגל לומד להתחבר ולהפעיל את האנרגיה האישית

קרא עוד »

שלושת ה-A

כתבה ושיעור: שלושת הA (קבלה, הפעלה והוקרה -Acceptance, Activation, Appreciation) מציעים דרך חדשה אוהבת ועמוקה לעבודה עם דפוסים וקונפליקטים ישנים. זה תרגול מתמשך של אינטגרציה וטרנספורמציה בין כל החלקים השונים שלנו.

קרא עוד »

עמוד השדרה מרידיאן ה – Dū mài 督脈

Dū mài – המרידיאן השלט אחראי על היאנג, על העוצמה של תנועת הצ’י. מייצג את כל המקומות שהיאנג פועל בהם בגוף. הוא מתפרש על כל התחנות היאנגיות ביותר בגוף וכך תומך ומחזק את היאנג בגוף. הוא תומך בכוחות העולים מהבסיס, הפרינאום ועד למוח. במילים אחרות, הוא מהווה מרכז בקרה ופיקוח לכוחות היאנג בגוף

קרא עוד »

איך אוכל לעזור לך?

אני מעבירה שיעורים וסדנאות ב zhineng chi kong- במפגשים פיזיים כמו גם במפגשים מקוונים – ומציעה בנוסף גם טיפולים פרטניים, ייעוץ והדרכה בנושא צ’י קונג ורפואה סינית.

מזמינה אותך לפנות אלי בעזרת הטופס הבא. אני תמיד שמחה לקרוא ולענות לכל שאלה והצעה.

סדנאות ומפגשים

סדרת מפגשים נהדרת לאנשים שאוהבים להתאמן קרוב לטבע

טיפול בקליניקה

אפשר להיפגש לטיפול בקליניקה שלי בטבעון

ליווי אישי בצ'י קונג

ליווי אישי בתהליכים של ריפוי והתפתחות בצ’י קונג

קורסים והכשרות

לומדים צ’י קונג ורפואה סינית בקלות מכל מקום

© כל הזכויות שמורות לענבל רז  |  תנאי שימוש
פיתוח האתר: WebCandy - מייצרים ב-❤ סוכריות אינטרנט  |  כתיבה ועריכה: נעם רז