אודות תיאור תמונה

אודות

קורות חיים

נשואה ואימא לתאומים בני 24, גרה ועובדת בתל אביב.


 השכלה

 ·        1988 - 1990  לימודי רפלקסולוגיה(אבי ליפשיץ) ומסאז במכללת רידמן.

·        1991 - 1996 לימודי רפואה סינית ושיאצו במכללת מדיסין לרפואה משלימה.

·        2012 1991 -  סדנאות עם ד"ר ז'אן מרק איסלה בצ'י גונג רפואי ורפואה סינית בהתאם לכתבים.

·         1991- 2012  סדנאות עם אליזבת רורשה דה לה ולה ברפואה סינית מסורתית. 

·        1999 - 2001 לימודי רפואה סינית עתיקה Stems and Branches – ו - CCTM אצל פטר ואן קרבל.

·        2014 – 2008 סדנאות וקורס מורים בשיטת Sheng Zheng qigong עם מסטר לי ג'ונג פנג ולי ג'ינג.

·        2012             קורס מורי צ'י גונג עם אבי מוריה ב "מזרח מערב".

·        2018 -2014  קורס מורים לשיטת Zhineng qigong – "צ'י גונג חכמת הריפוי ", בהנחיית מסטר מינג טונג גו.

·        2017 חודש ריטריט וקורס מורים רמה 2 ל  Zhineng chigongבסין(Dao heart)

         2018 חודש היליניג ריטריט בסין ן(Dao heart)

 

 ניסיון קליני והוראה

 ·        19961989 קליניקה פרטית ברפלקסולוגיה ומסג', תל אביב.

·        1996 - 2018  קליניקה פרטית בדיקור מגע וצ'י גונג בתל אביב.

·        1998 1997 מטפלת בדיקור סיני במלר"מ של איכילוב.

·         1999 - 2010מטפלת בדיקור סיני במרפאת כללית מושלם, בית לוינשטיין.

·        2015 2003 הוראת רפואה סינית וצ'י גונג בתכנית לרפואה סינית עתיקה סינית במסגרת היחידה ללימודי חוץ של האוניברסיטה                    העברית, בפקולטה לחקלאות ברחובות.

·        2009 - 2014 הוראת צ'י גונג רפואי בבית ספר "יצירה" לטאי צ'י וצ'י גונג.

·        2015  אסיסטנטית(בארה"ב) בחודש ריטריט עם מסטר מינג טונג, במתכונת בית החולים ללא תרופות בסין.

·        2014 - 2019 הוראת צ'י גונג חכמת הריפוי – Zhineng chigong בסדנאות, קבוצות ושיעורים פרטים.

·         2019-2015   מורה בכירה בצ'י סנטר ישראל ואחראית על קורס מורים מטעם מינג טונג וצ'י סנטר ארה"ב.

אודות

מילדות נמשכתי לטיפול. תחילה, רציתי להיות רופאה בבית חולים. בגיל ההתבגרות גיליתי את עולמה של הנפש וחשבתי על פסיכולוגיה, ואז לפני שלושים שנה, כשנסעתי לטייל במזרח, גיליתי רפואה שמשלבת בין השניים.

כשחזרתי, התחלתי ללמוד ולטפל ברפלקסולוגיה ומסאז'. במקביל, חיפשתי דרך להעמיק את הבנתי בגוף ובנפש, וכך, בשנת 1991 פניתי ללימודי רפואה סינית ב"מדיסין". המשכתי ללמוד בסדנאות של אליזבט רושאט, ובסדנאות של ד"ר ז'אן מארק איסלה, מומחה לרפואה סינית, חוקר הכתבים העתיקים, המלמד התבוננות מתוך הדיאלוג בין השמיים הארץ והאדם באמצעות טקסטים, מדיטציה ותרגילי צ'י גונג עתיקים.

כדי להעמיק ולדייק את ההבנה האנרגטית שלי, השתלמתי אצל פטר ואן קרבל בשיטת ה"גזעים והענפים", ורכשתי כלים לשילוב בין האבחנות של הרפואה המערבית לאנרגטיקה הסינית. שכללתי את יכולת האבחנה באמצעות דופק ואסטרולוגיה סינית.

במהלך השנים, עבדתי כמטפלת בדיקור בקליניקה פרטית ובמסגרות ציבוריות. לימדתי גם רפואה סינית וצ'י גונג בבית ספר לרפואה סינית עתיקה בפקולטה לחקלאות ברחובות. 

לאורך כל השנים הללו, תרגלתי גם יוגה, פלדנקרייז, פילאטיס, טאי צ'י ושיטות שונות של תנועה מודעת. אך מבין כל השיטות שפגשתי, שיטה אחת, הצ'י גונג, כבשה את ליבי ונגעה בחיי מהרגע הראשון, תוך שהיא משנה אותם עד לבלי היכר. הצ'י גונג, הוא קודם כל בשבילי כלי לריפוי עצמי והתפתחות, לחיבור והיכרות מעמיקה עם הפיזי, הרגשי והרוחני בחיי. אני חשה בעוצמתו ונהנית מכל רגע של תרגול והוראה.

למדתי עם מורים שונים ומגוונים מהארץ והעולם – ז'אן מישל שומה, פונג הא, לי ג'ונג פנג, מרק ויסמן ואבי מוריה. בשנת 2014, פגשתי את מינג טונג גו, שמלמד את "צ'י גונג חכמת הריפוי"- Zhineng Chi Gong.

זו הייתה הפעם הראשונה שפגשתי שיטה שלמה, המיועדת לריפוי באמצעות תרגול צ'י גונג. מהרגע הראשון התאהבתי בשיטה ובמורה, הרגשתי שמצאתי כלי שלם לריפוי, בראש ובראשונה בשבילי ובהמשך גם לתלמידים שלי.

מ - 2014 אני לומדת ומלמדת את השיטה במסירות רבה. מינג טונג מגיע פעמיים בשנה לארץ ובנוסף יש לו מערכת מדהימה ומובנית של לימוד באינטרנט. לאחר שהתגברתי על הרתיעה הראשונית מלימוד באינטרנט, אני נהנית מהיתרונות האדירים שלה - אפשר ללמוד מתי שרוצים איך שרוצים בהתאם למה שנוח ומתאים.

בעקבות תרגול השיטה רכשתי כלי מדהים לפתיחה ושחרור של חסימות פיזיות רגשיות ומנטליות. הגוף שלי התחזק, כאבים שסבלתי מהם במשך שנים פחתו ואף נעלמו. בנוסף, היכולת שלי להרגיע את המחשבות, את העומסים המנטליים והרגשיים ולהתחבר לצרכים ולרצונות האותנטיים שלי עלתה לאין ערוך. אני נינוחה יותר ומקיימת תקשורת משוחררת ופתוחה יותר עם העולם ומה שהוא מזמן לי.

ועם כל זאת, כפי שמינג טונג אומר: "אתגרים תמיד יבואו". במאי 2016, חשתי בגוש בשד. תחילה התעלמתי, ולאחר מספר שבועות כשראיתי שהגוש נשאר ולא עוזב, פניתי לבדיקות. התוצאה הייתה סרטן שד, וההמלצה הרפואית הייתה ניתוח, כימותרפיה והקרנות.

המחשבה הראשונה הייתה, אני מפסיקה לתרגל צ'י גונג, מה הטעם בכל הדבר הזה אם אני חולה. ומיד עלתה מחשבה נוספת, אני זקוקה עכשיו למשהו שיתמוך בי והצ'י גונג הוא אחד ממקורות התמיכה והשמחה בחיי.

ובאמת, התמדתי בצ'י גונג לאורך כל התקופה הזו, תוך שאני מתאימה את התרגול למצב שלי. היו ימים רבים שלא היה לי כוח לקום מהמיטה, ובהם תרגלתי בשכיבה בדמיון. כשהתחזקתי, בין הטיפולים, תרגלתי בעמידה וישיבה, השתדלתי כמיטב יכולתי להיות מחוברת לשדה, לאנרגיה המרפאת והאוהבת שלו. מהתחלה אמרתי לעצמי שאעשה ניתוח, כימותרפיה והקרנות, ואז אסע לסין לחודש של תרגול צ'י גונג, כמשהו טוב לחכות לו בסוף. הנסיעה אפשרה לי להיות, לתרגל, לעכל את התקופה ולהתחזק.

הצ'י גונג, לצד המשפחה והחברים, היווה מקור תמיכה עיקרי במהלך התקופה הזו. הצלחתי להפריד בין עיקר לטפל, הייתי ממוקדת ועניינית, בכל שלב התמודדתי עם מה שעלה. עברתי את התקופה ללא פחד וחרדה עם ידיעה שאני בריאה ושהכול יהיה בסדר.

השנה הזו העצימה את הקשר שלי לצ'י גונג ואת ההכרה בו כמקור לתמיכה וחיזוק יוצא דופן. התחזק גם הצורך שלי ללמד ולהעניק את המתנה המופלאה הזו לכמה שיותר אנשים.


לקריאה מפורטת של הרקע ההכשרה והניסיון המקצועי שלי היכנסו לכאן.

צור קשר

צ'י גונג רפואי

כתובת: כיכר היל 3 תל אביב

טלפון: 0547729477 | דואל: inbalr8@gmail.com

לצפיה באתרים נוספים בתחום :

מינג טונג | Dao Heart

Tivonet | עריכה: נעם רז