עדויות תיאור תמונה

עדויות

אני תלמידה של ענבל לצ׳יקונג חכמת הריפוי 
למעלה מחמש שנים. 
עבורי היא דוגמא ומופת למי שעושה את הדרך בעצמה, ומתוך כך כשהתלמידים נתקלים בקשיים שעולים בדרך היא נמצאת שם מתוך ידיעה הבנה והכלה של מי שכבר היתה שם. בחמלה ובלב פתוח בעצה ובהכוונה עדינה. 
ענבל סבלנית ,קשובה רואה ומתייחסת לכל אחד בקבוצה. 
כמו מים היא מסוגלת להתאים עצמה לכל תלמיד,
כמו אש מלאה באמונה התלהבות ובערה פנימית. 
בעלת שורשים עמוקים ברפואה טיפול ופילוסופיה סינית וצמרת ששואפת להעניק מעצמה לעולם. 
כמו מתכת היא חדה,ישרה ומשחיזה עצמה בספירלת למידה והשתפרות מתמדת. 
וכמו האדמה נותנת מעצמה בנדיבות וברוחב לב,מזינה ומכילה. 
בעיני היא עצמה הדוגמא לשינוי, לצמיחה,לבריאות, לשמחה ולריפוי שהדרך הזו מזמנת. 
באהבה ובתודה גדולה
                 שלומית

אורית קדר

ענבל יקרה,


את מלווה אותי כבר מספר שנים מאז התחלתי לתרגל WHQ. התחלתי להגיע לשיעורים שלך כמתרגלת חדשה ואני באמת מלאה בהכרת תודה על הדרך שעשיתי - הרבה בעזרתך ובזכותך.
השיעורים שלך תורמים כל כך הרבה להעמקה, לתובנות ולהתקדמות שלי בדרך. על כל שאלה תמיד יש לך את התשובות הנכונות... בכל משבר את שם כדי לעודד אותי לתרגל. 
הידע העמוק שלך ברפואה סינית מעשיר את השיעורים שלך ומעשיר אותי.. את ההבנה שלך בגוף האדם ותפקודיו את חולקת עם תלמידייך בנדיבות...הנחישות שלך עצמך לתרגול - נותנת לי מוטיבציה: לא מוותרת לעצמך ולא מוותרת לנו....
את באמת מורה נפלאה: מדויקת ומדייקת, מעמיקה, נדיבה, סבלנית, אכפתית ונחושה.  אשרי שבחרתי בך כמורה!! 

אורית קדר, פרדס חנה

גליה

ענבל היקרה
עברו שנתיים וחצי מהיום שהגעתי לקליניקה שלך בתל אביב. חיפשתי רופאה סינית שמטפלת גם בצ'י גונג. וקיבלתי יותר מכל מטפלת אנושית ואכפתית שמלווה אותי בכל שלב ושלב בתהליך הריפוי.
הגעתי אליך חלשה ובתפקוד מאוד נמוך והיום אני מלאת חיוניות ובמצב בריאותי הרבה הרבה יותר טוב.
אני מודה לך על הידע, ההנחיה, הליווי הצמוד והעידוד האישי ברגעים קשים ועל המילים הרכות אבל גם מדויקות שחיזקו אותי ואפשרו לי להתמיד.
חיבוק ואהבה גליה 10/2017

זיו

שיר הלל לצ'י קונג

שמתיר לי סבלנות 

שמנגיש לי אלף אופקים

שמגשר אותי לנשימה הקבוצתית

שמקל אליי את עצמי

שמעצים בי  את העולם 

 

דבר

דבר מלבד משקל

נושא משניי צדדיו

אוזניו מחריש מפל

מוט/תך, ליבו זהב

(זיו תל אביב) 8/2018

ורדה

לענבל,
אין לי מילים ותקצר היריעה
מדובר בהרבה יותר ממה שנראה
הזכרת לי את המובן מאליו שנשכח
את החיבור לאדמה  שמחזק כל כך
לימדת אותי שהעזרה לעצמי זמינה תמיד 
והיא כל כך פשוטה – בעיני גאונית
ועזרת לי להטמיע ולימדת דקויות
וזה אצלי ושלי מול קשיים ובעיות
ושהצטלבו דרכינו זאת בעיני מתנה
אנחנו לא נפרדות – רק תודה בתחנה!
    4/2014 

"הגעתי לצ'י קונג  לפני בערך ארבע שנים בעקבות בעיה רפואית. חיפשתי משהו שיעזור . מצאתי קודם כל את ענבל. ענבל חיה את הצ'י קונג ואי אפשר שלא להיסחף באהבה הזאת...היא מורה מעולה שמלמדת  בהקפדה ודייקנות והחשוב מכל בעיני – כל כך אכפת לה!
היא מתעניינת  בשלומו של כל אחד ועוקבת אחרי מסגרת האימונים שלו בבית. אני יכולה להעיד שרק בזכות המעורבות האישית והאכפתיות הזאת – אני ארבע שנים חוזרת לתרגולים אחרי הפסקות מסיבות כאלה ואחרות. גם בתקופות קשות אני יודעת שענבל תחזיר אותי לתלם התרגול בלי ליפות את האמת, עם פתרונות הגיוניים, מעשיים ולא יומרניים.
אני מרגישה שזכיתי."

ו.ט 9/2017

עפרה אוברמן נחום

לענבל הגעתי לפני שנה ושלושה חודשים, מאובחנת בפיברומיאגליה/נוירומיאלגיה, למודת שיטות/טיפולים, תרגולים של שנים. איכות חיים בינונית והשקעה רבה פיזית, רגשית וכלכלית. לקח לי זמן להתחבר לשיטה, להתחייב ואף להגיע לשיעורים לא תמיד היה לי כוח. מה שהיה ברור לי שפגשתי במורה אולטימטיבית בכלל ועבורי בפרט. מעודדת, מחזקת, תומכת, תמיד זמינה ונכונה להושיט יד, לחצות קושי ומצוקה. מהר מאד הבינותי שללא תרגול בבית אין החלמה וריפוי מלאים. אני מתרגלת 6 פעמים, מתוכם יומיים בתרגול קבוצתי עם ענבל.  הפיברומיאלגיה לא נמצאת בלקסיקון שלי, עברתי שינוי תודעתי עצום, עליה דרמטית במדד החיוניות שלי, שמחת החיים והיצירה.

תודה ענבל, על מי שאת ועל איך שאת!!

עפרה אוברמן נחום 02.20

תומר

הצ'י קונג שמצאתי אצל ענבל הוא ייחודי, מדוייק ובעיקר פשוט עוזר. אחרי שיעור עם ענבל, הרגליים חוזרות לפעול, כאילו ירד מעלי משא. שמי תומר פלג, אני בן 48 לפני 5 שנים זיהו אצלי פרקינסון ומאז אני מחפש מקומות של תקווה, אפשרות לשינוי כל מה שהרפואה הקונבנציונלית לא נותנת. את הדברים האלה מצאתי אצל ענבל ובשיטת הג'ננג צ'י קונג. ראשית ענבל היא מרפאה ברופאה סינית אז היא עזרה לי להתאים למצב שלי גם תרגילים ייחודיים וגם תזונה והמליצה על שיטות להתמדה בתרגול. שיטת הצ'י קונג שענבל מלמדת, היא שיטה שעזרה ועוזרת להרבה אנשים וענבל מעבירה אותה בצורה מאתגרת ומהנה. היא לא מוותרת בתרגילים הקשים אבל תמיד מוצאת את הדרך לפרק אותם לחלקים כך שנוכל לעשות אותם. מעל הכל ענבל היא מורה שהתלמידים והצ'י קונג הם בליבה והיא בליבם.
תודה ענבל,
על הזכות להיות תלמיד וחבר
תומר

דינה הופמן

ענבל יקרה,

בעקבות השיעור האחרון לפני שבועיים התעורר בי צורך חזק להגיב.

"DING TIAN LI DI"  "קדקןד לשמים הרגליים למעמקי האדמה"  זהו המשפט הראשון בין שמונת המשפטים של דר' פאנג שדרכו בחרת באותו שיעור להיכנס לפעולת ההתרחבות וההיאספות שמתרחשת בלה צ'י. משפט שמעצם הווייתו מגלם בתוכו בעיניי את הפעולה הזו. חשבתי בשיעור, שהמשפט הראשון הזה מאפיין את צורת ההוראה שלך רגלייך כמורה נטועות באדמה, בטכניקה, בדיוק של התנועה וכך מתאפשרת ירידה לשורשים ולמשמעויות של התרגול, וכך הקדקוד מזדקף והראש נוגע בשמים מחובר בקו אנכי עם האדמה, מאפשר את ההתרחבות את הפעימה.

בשיעור האחרון היה הדהוד נפלא בין התכנים שעולים מהמשפט, דרך התרגול בפועל וההבנה של הרבדים השונים מכיוונים כאלה ואחרים. חיבור לתוכן דרך התנועות במרחב לרוחב ולאורך החוצה ופנימה. חיבור תנועת ההתרחבות לשלושת הרמות הפיזית, הרגשית והתודעתית. באיזה שהוא זמן בשיעור ראיתי את עצמי כמו פרי הארטישוק שקולפים את עליו ומגיעים לליבה אבל יופיו נמצא באותה מידה גם בצורתו השלמה, צורה של מעטפת שמתחילה בלב ומתרוממת לצורת ביצה שלמה שבנויה משכבות. 

השיעורים שלך יש בהם ביטוי רב של הידע שלך ואהבת הדיוק של מורה שמתרגלת, של מורה שהתרגול לא בא לה כמובן מאליו. כך אני כלומדת מרגישה שחווית הלימוד מונגשת עבורי בפתיחות ,נתונה לפרשנות שלי. במלים אחרות, מצד אחד יש את הקריאה להיצמדות לעקרונות התרגול ובאותו זמן יש המון חופש להתפתח בדרך האישית שלי כלומדת. אני אוהבת לשים לב לפרטים שעולים דרך ההוראה שלך, לדגשים הקטנים ולראות דרכם את השלם. 

מדי פעם כשאני פוגשת את הקושי אני נענית מצדך ברוחב לב ובניסיון שלך להתבונן בדרך שלי, ולעודד אותי להיות יותר סובלנית וסבלנית.

לפני שבוע ראיתי את הסרט ג'ודי על אוה גרדנר שם היא אומרת באיזה שהוא  רגע מלים מתוך: 

 " הקוסם מארץ עוץ" למה? למה? היא אומרת,  אי אפשר לשהות בדרך, למה תמיד רוצים שנלך אחרי המטרה? המלים האלה הזילו דמעות מעיניי.

 אני מודה לך שאת מאפשרת לנו ללכת בדרך 

תודה!  

 דינה הופמן

אורלי זמיר

"את חוכמת ה  wisdom healing qigong לומדת להכיר ללמוד ולתרגל עם ענבל, בחרתי בה בזכות האמונה והאהבה שלה לדרך ובזמן קצר של למידה הכרות ותרגול הסערה שמלווה אותי בתקופה זו בחיי חלפה ובמקומה נוכחת תחושת רווחה ושחרור ממחשבות מאמללות.
תרגול הצי גונג עם ענבל והלמידה אתה פתחו לי עולם שחותך כמו להב דרך האשליה ומאפשר לי לחיות יותר שמחה שלווה ובריאה.
ענבל מודה לך על מי שאת ובהצלחה לנו בהמשך המסע."

אורלי זמיר תל אביב

רחל ששון

"הגעתי לצי קונג בהמלצת מספר רופאים מהרגע שהכרתי את ענבל השתנה המבט שלי על החיים, הפכתי לפתוחה יותר רגועה יותר ואופטימית יותר וללא הגזמה לענבל 90 אחוז מדרך המהפך שלי."
רחל ששון (רמת השרון)

צור קשר

צ'י גונג רפואי

כתובת: כיכר היל 3 תל אביב

טלפון: 0547729477 | דואל: inbalr8@gmail.com

לצפיה באתרים נוספים בתחום :

מינג טונג | Dao Heart

Tivonet | עריכה: נעם רז