צ'י גונג רפואי תיאור תמונה

להחלים מסרטן

הסרטן מביא אנשים רבים למצב בו הם נאלצים לחפש את הדרך האישית שלהם לריפוי. ההחלטה ללכת למטפל בצ'י גונג רפואי היא החלטה לא קלה, ומבחינת המטופל, מדובר קודם כל, בלקיחת אחריות על תהליך הריפוי. המטופל איננו עוד משתתף פסיבי, שמחכה לתוצאות הבדיקות ולהחלטות הרופאים, אלא משתתף פעיל שתהליך ההחלמה תלוי בו. מחקרים מראים שלקיחת אחריות כזו, מעלה באחוזים רבים את סיכויי ההחלמה.

ברפואה המערבית יוצאים למלחמה בסרטן - כימותרפיה, הקרנות וניתוחים. במלחמה כמו במלחמה, יש מנצחים אבל כולם גם מפסידים. ההפסדים מופיעים בצורה של תופעות לוואי, שההתמודדות איתם יכולה להיות קשה לא פחות מההתמודדות עם המחלה.  

למרות תופעות הלוואי הרבות של הכימותרפיה וההקרנות, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי מדובר בטיפולים יעילים, שגם מביאים במקרים רבים לנסיגת המחלה עד כדי ריפוי מלא. האסטרטגיה הטובה ביותר היא שילוב של הטיפולים האגרסיביים עם טיפול משלים ותומך.

צ'י גונג רפואי הוא כלי יעיל מאוד לריפוי ולתמיכה בסרטן. הצ'י גונג הרפואי יכול להשפיע על התהליכים הפיזיים והנפשיים של המטופל. השפעות חיוביות אלו יכולות לגרום לגוף לרפא בעצמו את הסרטן, כמו גם, לעבוד ביעילות עם הכימותרפיה וההקרנות. התרגול מצמצם את תופעות הלוואי, ומחזק את גוף המתרגל, כך שיתמודד בצורה הטובה ביותר עם הטיפולים ויגביר את יעילותם.

צ'י גונג רפואי מועיל מאוד גם כטיפול משלים ומקדים לניתוח. כאשר אנו עומדים בפני ניתוח, מתעוררים חששות, דאגות ופחדים. רגשות אלו משפיעים על תפקוד האיברים הפנימיים ומחלישים את הגוף. תרגול צ'י גונג מחזק ומאפשר למטופל להגיע רגוע ומאוזן לניתוח.

כל ניתוח הוא טראומה לגוף ולנפש, ולכן כמו שהצ'י גונג יכול לסייע בהכנה לקראת הניתוח, הוא יכול גם לעזור ולהאיץ את תהליכי ההתאוששות וההחלמה. בשלב הראשון, כשעדיין שוכבים, אפשר לתרגל עם דמיון וכוונה. לאחר התאוששות הראשונית, ניתן להתחיל לתרגל בישיבה, ובסופו של דבר לחזור ולתרגל בעמידה.

נקודה עיקרית נוספת, שעוזרת מאוד לתהליך הריפוי, היא הגברת המודעות, הרגישות וההקשבה של המטופל לכל מה שקורה בתוכו. במהלך החיים, רובנו שוכחים להקשיב לעצמנו, לצרכים ולרצונות הבסיסים שלנו. אנחנו שועטים קדימה עם החיים - ילדים, פרנסה ומחויבויות...

הסרטן הוא קריאת התעוררות לעצור, להקשיב. תרגול הצ'י גונג תומך בתהליך, ונותן כלים להרגעה ושחרור של מתחים והרגלים ישנים שאינם מיטיבים עמנו. לומדים לחזור לגוף, לבית הפנימי שלנו, להתיידד, לאהוב ולקבל אותו, להקשיב לשינוים העדינים ביותר בתוכו. לומדים לברר עם עצמנו מה הצרכים והרצונות האותנטיים שלנו. למה הגוף זקוק, מה אני אוכל ושותה, איך אני נח, כמה אני מעמיס על עצמי? התרגול מבהיר לנו גם את הצרכים של הנפש, מה עושה לי טוב ומה מעורר בי מתח וחרדה, עם מי אני רוצה להיות, איפה אני רוצה לחיות, איך אני רוצה שהיום יום שלי יראה?

כל מי שהתמודד והחלים מסרטן, נותר עם החשש שהסרטן יחזור. תרגול הצ'י גונג מחזק את עמידות הגוף, מרגיע ומשחרר את החששות והדאגות ממה יהיה.

אז תתחילו לתרגל!

אתם מוזמנים ליצור קשר, ונבדוק ביחד מה הדרך הטובה ביותר בשבילכם לתרגל.

תרגול צ'י גונג כטיפול משלים לטיפול ברפואה מערבית בסרטן

צור קשר

צ'י גונג רפואי

כתובת: כיכר היל 3 תל אביב

טלפון: 0547729477 | דואל: inbalr8@gmail.com

לצפיה באתרים נוספים בתחום :

מינג טונג | Dao Heart

Tivonet | עריכה: נעם רז