צ'י גונג רפואי תיאור תמונה

איך מתחברים לשדה הצ'י

החושים שלנו קולטים רק חלק קטן מהעולם שמקיף אותנו. ההיקף המצומצם של התפיסה שלנו איננו מתמצה רק בחוסר היכולת להבחין בפרטים פיזיים כאלה ואחרים, אלא בייחוד במוגבלות של יכולות החישה האנרגטיות שלנו.

אנחנו מוקפים באנרגיה שאיננו רואים, חולקים שדות אנרגטיים עם אחרים מבלי להיות מודעים לכך, וזאת למרות שאנחנו מושפעים ומשפיעים על השדות. בצ'י גונג חכמת הריפוי, אנחנו מטפחים את החיבור שלנו לאותו ממד אנרגטי בלתי נראה. אנחנו לומדים כיצד לרתום שדות אנרגטיים של ריפוי לצורכי התפתחות והחלמה אישיים וכלל עולמיים. ככל שנעמיק בחיבור לשדה נממש את הפוטנציאל האישי שלנו, נשפר את איכות החיים ונגדיל את חווית האחדות עם העולם.

כדי להפעיל את אנרגיית הריפוי, צריך קודם כל להעצים ולשפר את היכולת להתחבר אל השדה שלה. לכן, אנחנו מתחילים כל תרגול בהתחברות אל השדה. משהתחברנו לשדה, קיימות מספר אפשרויות שונות של תרגול והפעלה אנרגטית שהשיטה מציעה:


חמשת תרגילי הבסיס 

זהו תרגול פיזי, אינטנסיבי, מעורר וממקד, שמשפיע על כל מערכות הגוף: מתיחה והנעה של כל מערכת השלד, הפעלה של מערכת העצבים, מערכת הדם, החיסון, הלימפה ועד למטבוליזם התאי. התרגול מעיר את הצ'י לתנועה, פותח חסימות ומשחרר מתחים פיזיים ורגשיים.

עם התרגול, היכולת לחוש, להפעיל ולהניע את האנרגיה בגוף מתפתחת ומתבססת. השלד והשרירים נבנים מחדש, מתרככים ומתגמשים. הגוף מתחזק, היציבה מתבססת והתנועה נעשית קלילה. מערכת העצבים, הדם והלימפה ואיברי הגוף הפנימיים עוברים עיסוי עמוק המעורר את חיוניותם ותפקודם.


Lift Qi up Pour Qi down

סדרה של תנועות איטיות, עדינות מדיטטיביות. לומדים להתארך, להתרחב ולתת -  להיפתח אל היקום. לקבל מהיקום - לאסוף את הצ'י, להתכנס ולהתרכך פנימה. התרגול מלווה בוויזואליזציה שמנחה את התודעה אל תנועת החילופין של הצ'י, ומפעילה את מרכזי ושערי האנרגיה בגוף.

תרגול הסדרה מפעיל תהליך ניקוי רעלים. מה שמיותר משתחרר, רמות המתח יורדות, התפקודים הפיזיולוגים מתאזנים, הגוף מתחזק. פיתוח המיומנות לקשר עם הצ'י של היקום יוצר יציבות רגשית, בהירות מנטלית, חיוניות וקשר חזק עם הצ'י המקורי של היקום. לומדים להשתמש בכוונה ובהכרה, בכדי לכוון את הצ'י ולהתחבר לאנרגיה הפנימית והקוסמית.

 

 צלילים מרפאים 

חמישה-עשר צלילים, שמניעים ומרפאים את הגוף. הצלילים הם דרך ישירה לריפוי האיברים הפנימיים (לב, כליות, מערכת העיכול, הכבד והריאות). על פי המחשבה הסינית, לכל איבר יש גם תפקודים רגשיים ורוחניים, בתרגול הצלילים אנחנו מתוודעים לקיומם ולומדים להשפיע עליהם. הצלילים יוצרים ויברציות שבונות ומחזקות את האיברים הפנימיים ומעוררות את הגוף לניקוי ופינוי של המטענים שהצטברו במהלך החיים במערכת הרגשית.

תרגול יום יומי של הצלילים מעורר ומשיב את דפוסי האנרגיה הבריאים למערכות האיברים. האיברים הפיזיים מתחזקים, המטענים שהצטברו במערכת הרגשית משתחררים, החיים שלווים ורגועים יותר. 

תודעתי מדיטציות, ויזואליזציות, מנטרות, לה צ'י(עבודה עם כדור של אור). כל אחת מהטכניקות הללו עומדת בפני עצמה, אך ניתן לחבר אותה לכל אחד ואחד מחלקי השיטה. היכולת לכוון ולשנות את תנועת הצ'י באמצעות התודעה מתפתחת. לומדים להכיר את הפוטנציאל של שדה הצ'י ולהשתמש בו. כך, משתחררת מודעתו של המתרגל מכבלי המכאניות האוטומטית לחכמה אוטונומית.

התרגול התודעתי מטפח ומרחיב את היכולת להיות אחד ולשרות באחדות. כניסה לאחדות יוצרת חיבור לאנרגיית המקור של היקום, לחוויה בה כל צרכי הגוף מסופקים, להודיה ונתינה.

תרגול יומי של השיטה, בהדרכת מורה מוסמך, יוצר ומאיץ תהליכי ריפוי עמוקים ושיטתיים בגוף הפיזי, הרגשי והרוחני. מסירות לתרגול, באופן עקבי ויום יומי, תוביל את התלמיד לתהליך מרתק ועוצמתי של העמקה פנימה, לנבכי גופו ונפשו – תהליך בו יפגוש ויכיר את עצמו, יתחבר לכוחות הריפוי שחבויים בו, ישפר את איכות חיו ותתכן החלמה אף ממחלות קשות.

 המאפיינים של צ'י גונג חכמת הריפוי  (Zhineng)

צור קשר

צ'י גונג רפואי

כתובת: כיכר היל 3 תל אביב

טלפון: 0547729477 | דואל: inbalr8@gmail.com

לצפיה באתרים נוספים בתחום :

מינג טונג | Dao Heart

Tivonet | עריכה: נעם רז