צ'י גונג רפואי תיאור תמונה

צ'י גונג חכמת הריפוי (Zhineng)

 צ'י גונג חכמת הריפוי הוא שיטה חדשה יחסית של תרגול. מייסד האסכולה, דוקטור פאנג מינג, נולד ב- 1940, גדל והתחנך על ברכי המסורת הסינית העתיקה. הוא למד צ'י גונג, אומנויות לחימה, בודהיזם, טאואיזם וקונפוציוניזם, ואף הוכשר כרופא מערבי וכמומחה לאקופונקטורה באוניברסיטת בייג'ין. עם סיום לימודיו האקדמיים, הוא החל לעסוק ברפואה, ובמקביל תרגל אסכולות שונות של צ'י גונג וערך מחקרים על השימוש הרפואי בו.

חשוב לציין, כי במשך אלפי שנים הידע שצברה כל אסכולה הועבר בסודי סודות לבני משפחה ולמי שגילה מסירות לתרגול. השינויים שעברה החברה הסינית במאה העשרים, אפשרו לפאנג ללמוד ממאסטרים דגולים מגוון רחב של שיטות צ'י גונג, שעד אז היו נחלתם של בודדים.

לאחר כעשרים שנה של לימוד, חקירה וטיפול בחולים, תמצת פאנג את הידע שרכש לשיטת ריפוי מקיפה אחת –  צ'י גונג חכמת הריפוי – ZhinengWisdome Healing Qigong . השיטה משלבת את הידע הסיני והמערבי הנרחב שלו לצד הניסיון שצבר בשיטות תרגול לכדי צ'י גונג של ריפוי וטיפוח עצמי המתאים לעולם של ימינו.

דוקטור פאנג יסד ב-1991 בית חולים לריפוי ללא תרופות (Huaxia  Zhineng Qigong Centre). המטופלים בבית החולים עברו חודש אינטנסיבי של תרגול Zhineng Qigong. הם נבדקו עם הגעתם ועזיבתם, בכדי לאמוד את השינוי במצבם. במהלך עשר שנות פעילות בית החולים שהו בו יותר מ- 300,000 מטופלים. אלו שהצליחו להתמסר לתרגול – עברו תהליך של ריפוי ששיפר את איכות חייהם, ואף הוביל להחלמה מלאה. ב - 2001 סגרו השלטונות הסינים את שערי בית החולים, והמורים שלימדו תחת שרביטו של פאנג, נפוצו והקימו מרכזים להוראת השיטה ברחבי העולם.

אחד המורים, מינג טונג, גדל בכפר קטן ונידח בסין. למרות שנולד למשפחה ענייה, היה הראשון בכפרו שהתקבל ללימודים אקדמיים, המשיך והשלים תואר שני במתמטיקה בארצות הברית. עם סיום לימודיו גילה את אוצרות התרבות הסינית ופנה לחקור אותם. בסוף שנות התשעים שב לסין, לבית החולים של דוקטור פאנג, עבר תהליך של ריפוי עצמי והפך למורה בזכות עצמו.

עם סגירת בית החולים על ידי השלטונות הסינים, חזר לאמריקה והקים מרכז שממוקם היום ליד סנטה פה, ניו מקסיקו. מינג טונג הוא מרפא רב עוצמה ומורה מופלא לשיטה, המעביר את הידע הסיני העתיק בצורה ברורה ונגישה לאוזן מערבית.

מאז מאי 2014, מגיע מינג טונג לישראל פעמיים בשנה לסדנאות ריפוי אינטנסיביות. במקביל, ניתן ללמוד עמו בקורסים אינטרנטיים לאורך השנה. משפחת אורן יזמה את הגעתו לארץ, כחלק מפרויקט פילנתרופי, להקמת מרכז לריפוי, התחדשות ותמיכה בתהליכי הבראה באמצעות צ'י גונג שפועל היום ברשפון.


צ'י גונג חכמת הריפוי (Zhineng)

צור קשר

צ'י גונג רפואי

כתובת: כיכר היל 3 תל אביב

טלפון: 0547729477 | דואל: inbalr8@gmail.com

לצפיה באתרים נוספים בתחום :

מינג טונג | Dao Heart

Tivonet | עריכה: נעם רז